ادعای جدید کاخ سفید: کره شمالی مخفیانه به روسیه گلوله توپخانه ارسال کرده است

ادعای جدید کاخ سفید: کره شمالی مخفیانه به روسیه گلوله توپخانه ارسال کرده است
چهارشنبه 11 آبان 1401 - 19:22

یک مقام ارشد کاخ سفید مدعی شد، کره شمالی به صورت مخفیانه در حال تأمین مقادیر چشمگیری از گلوله‌های توپخانه برای روسیه است.

العالم - امریکا

«جان کربی» مسئول هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه ادعاهای جدیدی را علیه روسیه مطرح کرد.

کربی در نشستی خبری با محکوم کردن شلیک موشک‌های بالستیک توسط کره شمالی گفت: «با متحدان خود برای مقابله با تهدیدات کره شمالی هماهنگ خواهیم بود. ما متعهد به دفاع از کره جنوبی و ژاپن در برابر هر تهدیدی هستیم».

این مقام آمریکایی ادعا کرد: «قراینی که در اختیار داریم حاکی از این است که کره شمالی به‌صورت مخفیانه در حال تأمین مقادیر چشمیگری از گلوله‌های توپخانه برای روسیه است و ما بررسی خواهیم کرد که آیا این محموله‌ها را دریافت کرده یا خیر».

وی همچنین ادعا کرد که کره شمالی در تلاش است مخفیانه این محموله‌ها را به روسیه برساند و با مخفی کردن مقصد آن‌ها تلاش می‌کند وانمود کند آن‌ها را به کشورهای غرب آسیا یا آفریقای شمالی می‌فرستد.

کربی همچنین درباره کره شمالی گفت، آزمایش‌های موشکی اخیر این کشور تهدیدی برای پرسنل نظامی آمریکایی نبوده، با این حال نیروهای آمریکایی در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

او همچنین گفت: «اطمینان حاصل می‌کنیم که توانایی دفاع از متحدان آمریکا در برابر کره شمالی را حفظ می‌کنیم».

این مقام کاخ سفید افزود: «چین در کره شمالی نفوذ دارد اما از این توانایی خود برای کاهش تنش‌ها استفاده‌ای نمی‌کند. با این حال از استفاده سازنده چین از این نفوذ جهت خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره استقبال می‌کنیم».

کربی گفت: «آمادگی داریم بدون قید و شرط درباره زرادخانه اتمی کره شمالی، با آن‌ها وارد گفت‌وگو شویم».

ارتش کره جنوبی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که نظامیان پیونگ‌یانگ دقایقی پیش حداقل ۱۰۰ گلوله توپخانه به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کردند که در مرز دریایی حائل بین دو کره فرود آمدند.

در این بیانیه آمده است که ارتش کره شمالی در هفت ساعت اخیر، علاوه بر ۱۰۰ گلوله توپخانه، حداقل ۱۷ فروند موشک بالستیک و دیگر انواع موشک‌ها رابه سمت دریای شرقی شلیک کرده است.

ساعاتی بعد، ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که کره شمالی علاوه بر ۱۷ موشک قبلی، ۶ موشک دیگر نیز از ابتدای امروز شلیک کرده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها