انتقاد عفو بین‌الملل از اقدام آمریکا در اعطای مصونیت به بن سلمان

انتقاد عفو بین‌الملل از اقدام  آمریکا در اعطای مصونیت به بن سلمان
شنبه 28 آبان 1401 - 17:40

سازمان عفو بین‌الملل پس از اعلام کاخ سفید مبنی بر اینکه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی از مصونیت برخوردار است، از دولت جو بایدن رئیس ‌جمهور آمریکا انتقاد کرد.

العالم - آمریکا

این سازمان از ریاض به دلیل انتصاب بن سلمان به عنوان نخست ‌وزیر انتقاد و تاکید کرد که این مساله باعث نگرانی فعالان حقوق بشر شده که مبادا این امر ولیعهد را از پیگرد در دادگاه های خارجی به ویژه در زمینه قتل جمال خاشقجی مصون نگه دارد.

"آنیس کالامار" دبیرکل عفو بین‌الملل در بیانیه ‌ای گفت: دولت آمریکا باید شرمنده باشد چرا که این اقدامش خیانتی نفرت ‌انگیز است.

وی افزود: ابتدا دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، نسبت به شواهد مربوط به دست داشتن ولیعهد در قتل خاشقجی از خود بی توجهی نشان داد و پس از آن بایدن از موضع خود در این پرونده عقب نشینی کرد، همه اینها نشان دهنده توافق های مشکوک است.

"فرد راین" ناشر و مدیر اجرایی روزنامه واشنگتن پست آمریکا نیز در بیانیه‌ای نوشت: بایدن مجوز قتل را به یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان می ‌دهد که مسئول قتل جمال خاشقجی است.

ولیعهد سعودی پیشتر صدور دستور قتل خاشقجی را تکذیب کرده بود اما پس از مدتی اعتراف کرد که این جنایت تحت نظارت وی انجام شده است.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها