سخنگوی انصارالله: برخی گروههای یمنی از ادامه جنگ و خون‌ریزی سود می‌برند

سخنگوی انصارالله: برخی گروههای یمنی از ادامه جنگ و خون‌ریزی سود می‌برند
يکشنبه 29 آبان 1401 - 13:34

سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که برخی جناح‌های داخلی همسو با ریاض در یمن به «سوداگران جنگ» تبدیل شده‌اند.

العالم - یمن

«محمد عبدالسلام» مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) و سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که اکنون توپ در زمین عربستان سعودی است و این ریاض است که باید تصمیم بگیرد چه اقدامی باید بکند.

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، او گفت که پایان آتش بس در نتیجه پایان توافقات قبلی که تحت نظارت سازمان ملل متحد منعقد شده بود، حاصل شد. سازمان ملل تمامی گزینه‌های خود را روی میز آورد اما پرداخت حقوق کارمندان همچنان یک درخواست اساسی است.

عبدالسلام افزود: «توپ در زمین رژیم سعودی است. زیرا روابط بین صنعاء و ریاض عمدتاً به موضع آن‌ها و نوع برخوردشان با موضوع بستگی دارد. صنعاء در موضع دفاع قرار دارد و این روشن است».

سخنگوی انصارالله تأکید کرد که این ریاض بود که اقدام به تشکیل ائتلاف علیه یمن کرد و در محافل بین‌المللی در راستای محاصره یمن و ادامه فشار دیپلماتیک به تکاپو افتاد و همزمان حمایت آمریکا و انگلیس را نیز به همراه داشت.

عبدالسلام درباره نقش گروههای یمنی که در کنار ائتلاف سعودی-اماراتی می‌جنگند، گفت: «آن‌ها باعث می‌شوند که دولت عربستان سعودی به فرصت‌های صلح بی توجه باشد و این نشان می‌دهد که برخی گروههای و جناح‌های یمنی که در کنار متجاوزان قرار گرفته‌اند، همانند "تاجران جنگ" عمل کرده و از درد و رنج مردم یمن ارتزاق می‌کنند».

او تأکید کرد که برخی جناح‌ها از ابتدای آغاز آتش‌بس تمامی تلاش خود را برای از بین بردن آن و متشنج کردن فضا به کار بردند، چرا که به گفته او از رفع محاصره یمن و پرداخت حقوق کارمندان به طور واضح نگران هستند و سود خود را در ادامه جنگ و خون‌ریزی می‌بینند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها