فرمانده نیروی دریایی ارتش؛

«بالگردهای هجومی دریایی» برای نخستین‌بار رونمایی می‌شود

«بالگردهای هجومی دریایی» برای نخستین‌بار رونمایی می‌شود
سه شنبه 1 آذر 1401 - 10:38

فرمانده نیروی دریایی ارتش از رونمایی بالگردهای هجومی ‌دریایی و پهپادهای دریایی با برد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر خبر داد.

العالم - ایران/سیاسی

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز سه‌شنبه در نشست خبری در آستانه ۷ آذر روز نیروی دریایی ارتش، اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر اساس آنچه در دوران هشت سال دفاع مقدس آموخته است امروز در همه حوزه‌ها حرف‌های جدیدی در منطقه به ویژه حوزه بین‌المللی برای گفتن دارد.

وی با بیان اینکه امروز تمام شناورهای جمهوری اسلامی ایران در تمام دنیا تحت اسکورت قرار می‌گیرند و ناوگروه‌های رزمی ما در همه پهنه‌های دریا ها فعالیت دارند، افزود: امروز سه فرماندهی اقیانوسی ما شامل فرماندهی اقیانوس هند، فرماندهی اقیانوس اطلس و فرماندهی اقیانوسی آرام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال انجام وظیفه هستند و ناوگروه‌های رزمی ما برای امنیت کشتیرانی و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال اجرای ماموریت محوله‌اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص دستاوردهای جدید این نیرو نیز، عنوان کرد: نیروی دریایی با توجه به توان علمی و تحقیقاتی که در حوزه ساخت انواع تسلیحات راهبردی در سطح، زیر سطح و اثر سطح دارد، امروز به دستاوردهای مهمی دست یافته است.

امیر ایرانی گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم نیروی دریایی دستاوردهای مختلفی به دست آمده که به زودی از آن‌ها رونمایی می‌کنیم. از آن جمله می‌توان به رونمایی از بالگردهای هجومی دریایی برای اولین بار و پهپادهای دریایی با شعاع پروازی بیش از دو هزار کیلومتر اشاره کرد.

وی‌با اشاره به رزمایش‌های پیش روی نیروی دریایی ارتش، گفت: در روزهای آتی رزمایش مرکب در دریای عمان و اقیانوس هند برگزار خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در واکنش به اعلام خبر استفاده از شناورهای بدون سرنشین از سوی آمریکا، خاطرنشان کرد: این شناورهای بدون سرنشین ایمنی دریانوردی را به خطر انداخته‌اند و ما پیش از این، شناورها را جمع کردیم و چون آمریکا تضمین داد که این شناورها را جمع کند، آنها را بازگرداندیم ولی اگر دوباره این اتفاق بیفتد، باز هم آن را جمع می‌کنیم چون این شناورها، خطری برای کشتی‌های تجاری و نفتکش هستند.

پربیننده ترین خبرها