سازمان ملل: استرالیا باید به حبس انفرادی کودکان خاتمه دهد

سازمان ملل: استرالیا باید به حبس انفرادی کودکان خاتمه دهد
پنج‌شنبه 10 آذر 1401 - 14:10

کمیته ضد شکنجه سازمان ملل متحد از استرالیا خواست حداقل سن مسئولیت کیفری را افزایش دهد و فوراً به مجازات سلول انفرادی برای کودکان خاتمه دهد.

العالم - آمریکا

کمیته ضد شکنجه سازمان ملل متحد از استرالیا خواست حداقل سن مسئولیت کیفری را افزایش دهد و فوراً به مجازات حبس انفرادی برای کودکان خاتمه دهد. این کمیته در اشاره به وضعیت چند بازداشتگاه، آن‌ها را به دلیل نگهداری کودکان در سلول انفرادی موجب نگرانی شدید خواند.

به نوشته روزنامه انگلیسی گاردین، این گزارش بعد از آن مطرح شده که کمیته فرعی ضد شکنجه سازمان ملل متحد تور بازدید از مراکز بازداشتگاهی استرالیا را ماه گذشته تعلیق کرد. این اقدام بعد از آن صورت گرفت که مقامات نیو ساوت ولز ایالت شرقی استرالیا از ورود بازرسان به بازداشتگاه‌های این ایالت جلوگیری و کوئینزلند هم دسترسی به بخش‌های سلامت روان را مسدود کرد.

سازمان ملل، استرالیا را به نقض تعهداتش در پروتکل اختیاری کنوانسیون منع شکنجه که در سال ۲۰۱۷ تحت رهبری مالکوم ترنبول نخست‌وزیر پیشین این کشور تصویب شد، متهم کرده است.

در یافته‌های این نهاد که جمعه منتشر شد، درباره سن بسیار پایین مسئولیت کیفری در استرالیا که ۱۰ سال تعیین شده و همچنین برخورد متفاوت با کودکان بومی و کودکان دارای معلولیت در سیستم قضایی استرالیا ابراز نگرانی شدید شده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها