پروژه کلیدی خط شرقی گاز طبیعی روسیه به چین تکمیل شد

پروژه کلیدی خط شرقی گاز طبیعی روسیه به چین تکمیل شد
يکشنبه 13 آذر 1401 - 16:40

ساخت پروژه کلیدی خط شرقی گاز طبیعی روسیه به چین روز شنبه تکمیل شد. این خط لوله، گاز روسیه را با عبور از رودخانه یانگ تسه، به شانگهای خواهد رساند و بنیانی برای همکاری‌های کامل روسیه و چین در زمینه انرژی خواهد بود.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش گلوبال تایمز، شرکت خط لوله چین اعلام کرد که تونل زیرآبی که از بستر رودخانه یانگ تسه عبور می‌کند و یکی از پروژه‌های کنترل کلیدی این پروژه بوده، بعد از ۲۸ ماه تکمیل شده است.

براساس گزارش رسانه‌ها، این تونل ۱۰ کیلومتری برای انتقال خط لوله یک اینچ و ۴۲۲ میلیمتری طراحی شده است.

به منظور حفظ مسائل زیست محیطی یانگ‌تسه، سازندگان این تونل تمامی تلاش خود را برای حفاظت از تالاب‌ها، سواحل و اکولوژی این رودخانه به کار گرفته‌اند.

لین بوژیانگ مدیر مرکز تحقیقات اقتصاد انرژی دانشگاه ژیان من در این خصوص گفت: تکمیل این پروژه گامی دیگر به سمت همکاری چین و روسیه در مسیر اجرایی شدن خط لوله شرقی است و در بحبوحه افزایش بهای انرژی در دنیا، اقدامی سازنده برای تضمین دسترسی چین به انرژی است.

به گزارش شینهوا، این خط لوله قرار است ۳۸ میلیارد متر مکعب گاز روسیه را از سال ۲۰۲۴ و طی قراردادی ۳۰ ساله به ارزش ۴۰۰ میلیارد دلار به چین برساند. قرارداد ساخت این خط لوله در سال ۲۰۱۴ بین شرکت ملی نفت چین و گازپروم روسیه به امضا رسید.

به گزارش ایرنا، براساس این گزارش، تونل یانگ‌تسه یکی از پروژه‌های کلیدی در مسیر اجرایی شدن خط لوله شرقی بود که به نظر می‌رسد از سال ۲۰۲۵ وارد فاز اجرایی شود.

این خط لوله بیش از ۸هزار کیلومتر طول دارد که ۳هزار کیلومتر آن در داخل خاک روسیه و ۵هزار و ۱۱۱ کیلومتر آن داخل خاک چین کشیده شده است.

لین بوژیانگ مدیر مرکز تحقیقات اقتصاد انرژی دانشگاه ژیان من اظهار داشت: این پروژه نمونه موفقی از نفع مشترک و همکاری برد-برد بین‌المللی است. این پروژه امتیازی برای منابع انرژی روسیه در بازار بزرگ چین است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها