عبدالسلام خطاب به ائتلاف سعودی: آتش‌بس دائمی در ازای شکست دائمی محاصره و اخراج اشغالگران برقرار می شود

عبدالسلام خطاب به ائتلاف سعودی: آتش‌بس دائمی در ازای شکست دائمی محاصره و اخراج اشغالگران برقرار می شود
يکشنبه 4 دی 1401 - 20:57

محمد عبدالسلام رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن یکشنبه توضیحاتی درباره دیدارهای هیأت عمانی حاضر در صنعاء ارائه کرد.

عبدالسلام به شبکه خبری المسیره گفت که این هیأت با عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن و رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور، دیدارهای سازنده‌ای داشته است.

وی ادامه داد: از زمان پایان آتش‌بس، رایزنیهای فشرده‌ای با سایر طرفها داشته‌ایم، از جمله دیدارهای مستقیم با طرف سعودی و سازمان ملل در مسقط. نیروهای ما نیز در یمن، قواعد درگیری جدیدی تحمیل کرده‌اند.

این مقام یمنی با بیان اینکه ائتلاف سعودی باید این واقعیت را درک کند که ما وارد مرحله جدیدی شده‌ایم، تصریح کرد: ما هم اکنون شاهد هیچ تعهدی در خصوص آتش‌بس نیستیم، ولی تلاشهایی از سوی برادران عمانی برای پیشرفت در آن صورت می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: هر گونه اقدام اقتصادی که اوضاع یمن را هدف قرار دهد، وضعیت را بر هم خواهد زد و مسائل انسانی از جمله پرداخت حقوق کارمندان همچنان در مذاکرات اولویت دارد، لذا صادرات نفت و گاز باید در راستای پرداخت حقوق کارکنان همه استانها باشد.

عبدالسلام در پایان خطاب به ائتلاف سعودی گفت: سخن گفتن درباره آتش‌بس دائم باید در ازای شکست دائمی محاصره و پرداخت دائمی حقوق و اخراج اشغالگران باشد. نمی‌توان در شرایط پیچیده و با توجه به بحرانهای انسانی و اقتصادی، به سمت گفت‌وگوی سیاسی حرکت کنیم.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها