بیش از ۱۰۰ شهید و زخمی از آغاز سال میلادی در یمن

بیش از ۱۰۰ شهید و زخمی از آغاز سال میلادی در یمن
جمعه 7 بهمن 1401 - 13:33

از آغاز سال جاری میلادی تا کنون در حملات تجاوزکارانه عربستان سعودی به مناطق مختلف یمن ۱۰۰ نفر شهید و یا زخمی شده اند.

العالم - یمن

با وجود کاهش درگیری ها‏، حملات عربستان سعودی به مناطق مرزی یمن متوقف نشده است به طوریکه از آ‎غاز ژانویه کنونی، صد نفر در این حملات عربستان شهید و زخمی شده اند.

اهالی منطقه صعده در یمن همچنان هدف حملات عربستان سعودی قرار می‌گیرند به طوریکه از آغاز ژانویه در حملات روزانه عربستان به یمن حدود صد نفر شهید و زخمی شده اند. همه این افراد در مناطق مختلف "منبه "و "شدا" شهید و زخمی شده اند و احتمال افزایش این عدد با توجه به ادامه حملات عربستان به یمن وجود دارد.
از آغاز آتش بس‏، شمار قربانیان به بیش از سه هزار شهید و زخمی رسیده است. ظاهرا ائتلاف سعودی در صدد اعمال طرح‌های خود در مناطق مرزی و ایجاد یک منطقه حائل در داخل اراضی یمن است.
این درحالیست که سخنگوی رسمی ائتلاف متجاوز سعودی ، حملات عربستان به مناطق مرزی منبه و شدا را تکذیب کرد و خبر کشته و زخمی شدن غیر نظامیان را بی پایه و اساس دانست.
وزارت حقوق بشر یمن در صنعاء اظهارات سخنگوی رسمی ائتلاف سعودی را تکذیب کرد و گفت این ادعا‌های مضحک و بی ارزش نمی‌تواند سبب سلب مسئولیت قانونی و انسانی عربستان شود. وزارت حقوق بشر یمن خواستار تشکیل کمیته تحقیق بین المللی در این زمینه شد.
علی الدیلمی وزیر حقوق بشر دولت نجات ملی یمن گفت : این اظهارات نشان می‌دهد که آن‌ها (متجاوزان به یمن) اصرار دارند به حملات خود به مناطق مرزی و همچنین کشتار روزمره یمنی‌ها ادامه دهند. ما خواستار تشکیل یک کمیته بین المللی در این خصوص هستیم بویژه اینکه شماری از قربانیان از اتباع کشور‌های مختلف آفریقایی هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها