آشوب در کابینه اسرائیل/ حاضران به جان هم افتادند

آشوب در کابینه اسرائیل/ حاضران به جان هم افتادند
دوشنبه 10 بهمن 1401 - 12:32

منابع صهیونیستی از آشوب و مشاجره لفظی بین وزرا، مشاور قضایی و رئیس "شاباک" در جلسه اخیر کابینه رژیم صهیونیستی خبر دادند.

العالم - فلسطین اشغالی

به نقل از خبرگزاری سما، «رونین بار» رئیس دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) نسبت به ایجاد تغییرات اساسی در قدس اشغالی که برخی وزرای صهیونیستی در جلسه اخیر کابینه خواستار انجام آن ها شده بودند، هشدار داد.

برخی منابع صهیونیستی اعلام کردند که «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی این رژیم در جلسه کابینه خواستار منع آمد و شد در اردوگاه «شعفاط» و مناطق دیگر قدس اشغالی شده است.

در همین حال، «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نیز خواستار محاصره مناطق فلسطینی نشینی در قدس اشغالی شده است.

این منابع می گویند که رئیس شاباک با مطالبات این دو وزیر مخالفت کرده است.

بر اساس این گزارش، نهادهای امنیتی و در راس آنها شاباک با این مطالبات مخالفت کرده است.

دستگاههای امنیتی رژیم صهیونیستی بر این باور هستند که انجام این اقدامات علیه فلسطینی ها در قدس اشغالی منجر به افزایش حملات علیه اهداف صهیونیستی می شود.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از یک مسئول بلندپایه که در جلسه کابینه حضور داشته تاکید کرد که بن گویر نمی فهمد که اکنون در جلسه کابینه است و نه در کمیسیون کنست (پارلمان).

این شبکه اعلام کرد که مسئولان امنیتی پیشنهادات بن گویر را افراط گرایانه توصیف و اعلام کردند که این امور می تواند منجر به گسترش دایره تنش ها و افزایش عملیات فلسطینی ها علیه نیروهای اشغالگر و شهرک نشینان در قدس و کرانه باختری شود.

رئیس شاباک در جلسه اخیر کابینه گفته که بستن راه ها و منع آمد و شد که نیروهای صهیونیستی در پی عملیات «عدی التمیمی» در ۸ اکتبر در اردوگاه شعفاط انجام دادند، با شکست سنگینی مواجه شد.

به گزارش ایرنا، شبکه ۱۱ رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که در جلسه کابینه، جنگ کلامی میان بن گویر و مشاور قضایی کابینه صهیونیستی اتفاق افتاده و بن گویر به مشاور قضایی گفته «تو در سرزمینی که من زندگی می کنم زندگی نمی کنی، تو کار ما را خراب می کنی، دستور بستن خانه (شهید) خیری علقم را ساعت ۸ صبح دریافت کردی اما در اجرای آن تعلل کردی.»

مشاور قضایی نیز گفته که «من این دستور را صبح نگرفتم بلکه شب به من تحویل دادند».

«یاریو لیوین» وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی نیز به او گفته که «واضح است مشاوران قضایی بُعد زمانی را درک نمی کنند و این را نمی فهمند که اگر سرعت عمل نداشتی باشی به تو حمله خواهد شد.»

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها