اعدام بالینی بیماران سرطانی در غزه

يکشنبه 16 بهمن 1401 - 22:45

در حالی که جامعه جهانی روز جهانی سرطان را گرامی می دارد، بیماران سرطانی نوار غزه در مبارزه با این بیماری با رنج مضاعف روبرو هستند.

العالم - فلسطین اشغالی

به گزارش خبرنگار العالم، در روز جهانی سرطان، در غزه، برخی در حال جستجو برای درمان، جان خود را از دست می دهند، باریکه غزه بیش از 15 سال است که در محاصره شدید است.

گفتنی است برخی جوانان نیز با توجه به ممنوعیت سفر برای درمان سرطان، منتظر سرنوشت مشابهی هستند.

ایاد ابوجلاله، بیمار سرطانی که از درمان محروم است، در گفتگو با العالم اظهار داشت: من یک بیمار سرطانی هستم و نیاز به رادیوتراپی دارم، دو ماه است که برای درمان ممنوع سفر شده‌ام و از وضعیتی شبیه اعدام بالینی رنج می برم.

بیمارستان های نوارغزه، با کمبود شدید تجهیزات پزشکی، کیت‌های تشخیص روبرو هستند، اشغالگران همچنین از ورود قطعات یدکی مورد نیاز برای تعمیر تجهیزات پزشکی خراب جلوگیری می کند.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت، به خبرنگار العالم گفت: بیماران سرطانی از کمبود شدید 37 درصد نیازهای درمانی خود رنج می‌برند و 33 درصد از این بیماران به دلیل اقدامات اسرائیل نمی‌توانند برای درمان به بیمارستان‌های تخصصی کرانه باختری، قدس بروند.

محاصره شدگان غزه در روز جهانی سرطان، با صدای بلند خواهان ضرورت فرار از عواقب خطرناکی هستند که در انتظارشان است .

در همه جای دنیا انواع سرطان وجود دارد، اما مشکلات مردم نوار غزه با هر نقطه دیگری از جهان متفاوت است زیرا در اینجا باید به یک سرطان دچار و سپس با سرطان کشنده تری مانند اشغالگران صهیونیستی روبرو هستند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها