فضاحت اخراج از نشست اتحادیه آفریقا؛

عضویت رژیم اسرائیل در اتحادیه آفریقا تعلیق شد

عضویت رژیم اسرائیل در اتحادیه آفریقا تعلیق شد
دوشنبه 1 اسفند 1401 - 02:01

به دنبال اخراج هیأت رژیم صهیونیستی از نشست اتحادیه افریقا در «آدیس آبابا»، حالا رئیس کمیساریای این اتحادیه از تعلیق عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا به عنوان عضو ناظر خبر داده است.

العالم-آفریقا
«فقی محمد» رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا دیشب (یکشنبه شب) پس از نشست سران اتحادیه اعلام کرد که عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا به عنوان ناظر تا رسیدگی کامل به این موضوع توسط یک کمیته ویژه تعلیق خواهد شد.
وی همچنین تصریح کرد: روز گذشته هیئت اسرائیلی از سالن نشست سران اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا اخراج شد، زیرا از هیچ مسئول اسرائیلی برای شرکت در این نشست دعوت نشده بود.

حمایت اتحادیه آفریقا از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل

در بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه آفریقا آمده است: مخالفت اسرائیل با طرح‌های فلسطینی و بین‌المللی برای ازسرگیری مذاکرات را محکوم می‌کنیم.
در این بیانیه همچنین آمده است: از درخواست فلسطینیان برای عضویت کامل در سازمان ملل متحد حمایت می‌کنیم و خواستار حمایت بین‌المللی از آن‌ها هستیم.
برگزاری سی و ششمین نشست سران اتحادیه آفریقا از روز شنبه با شعار«تسریع در ایجاد منطقه آزاد تجاری آفریقا» در آدیس آبابا آغاز شد و یکشنبه شب به کار خود پایان داد.
در نشست اتحادیه افریقا در «آدیس آبابا» از طرف صهیونیستی دعوت نشد و دیروز یک هیأت رژیم صهیونیستی از این نشست اخراج شد.

پربیننده ترین خبرها