بالگردهای سرنگون شده در عراق حامل شبه‌نظامیان «قسد» بود

بالگردهای سرنگون شده در عراق حامل شبه‌نظامیان «قسد» بود
شنبه 27 اسفند 1401 - 19:27

گروه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) از کشته شدن اعضای خود به سبب حادثه سقوط دو بالگرد در شمال عراق خبر داد.

العالم ـ عراق

چند روز پس از انتشار خبر مربوط به سقوط یک فروند بالگرد ترکیه در نزدیکی دهوک در شمال عراق که ارتش ترکیه آن را تکذیب کرده است، شبه نظامیان قسد اعلام کردند که در این حادثه چند تن از اعضای این گروه مسلح کشته شدند.

وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه همزمان با انتشار خبر سقوط بالگرد ترکیه‌ای در دهوک مدعی شد که حساب‌های نزدیک به حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک)، ادعای سرنگونی بالگرد ترکیه در استان دهوک عراق را منتشر کرده‌اند.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد «این ادعاها اساسا کذب است و اصلا هیچ بالگردی متعلق به نیروهای مسلح ترکیه در این منطقه [العمادیه] پروازی نداشته است».

تکذیب سقوط این بالگرد درحالی بود که پایگاه خبری «بغداد الیوم» به نقل از یک منبع امنیتی عراقی که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد که به دنبال سقوط این بالگرد، هفت نظامی ترکیه‌ای کشته شدند.

این مقام امنیتی گفت که این بالگرد در منطقه "العمادیه" در استان دهوک سقوط کرده و علت سقوط آن هنوز مشخص نیست.

به گزارش ایرنا، امروز (شنبه) چند روز پس از این حادثه، نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) در بیانیه ای اعلام کردند دو بالگرد حامل شماری از اعضای این گروه در شمال عراق سقوط کرده است.

قسد تأکید کرد در این دو بالگرد، ۹ عضو ارشد این گروه از جمله «شروان کوبانی» فرمانده یگان مبارزه با تروریسم که برای تبادل تجربیات با کردهای عراق عازم این منطقه بودند، کشته شدند.

این گروه مسلح که تحت حمایت آمریکا در شمال سوریه مستقر است، اعلام کرد این دو بالگرد در راه سلیمانیه بودند که به خاطر بدی شرایط آب و هوایی سقوط کردند.

پربیننده ترین خبرها