برج آزادی به احترام زمین خاموش می شود

برج آزادی به احترام زمین خاموش می شود
يکشنبه 6 فروردين 1402 - 17:13

برج آزادی تهران امشب از ساعت 20:30 تا 21:30 امشب به احترام زمین خاموش خواهد شد.

العالم - ایران

سید محمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه 9 تهران گفت: ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است که در آن سازه ها و ساختمان های معروف جهان از ساعت ۲۰:۳۰ الی ۲۱:۳۰ به وقت محلی ایران در آخرین شنبه ماه مارس، به مدت یک ساعت چراغ ها و تجهیزات الکترونیکی غیر ضروری خود را با هدف آگاهی بخشی در مورد تغییر اقلیم و حفظ انرژی خاموش می‌ کنند.

وی افزود : در همین راستا روشنایی برج آزادی تهران به عنوان نماد مهم تاریخی پایتخت در حمایت از محیط زیست جهانی چندین سال است که در این زمان چراغ هایش به همراه برج میلاد خاموش می‌شود.

شهردار منطقه ۹ در ادامه توضیح داد : امسال نیز به روال سال‌ های گذشته، چراغ های برج آزادی برای حفاظت از محیط زیست خاموش و همزمان با این رویداد اداره محیط زیست و توسعه پایدار منطقه ۹ نسبت به طراحی و نمایش نماد مثبت شصت (۶۰+) به وسیله شمع های روشن با مفهوم یک ساعت صرفه جویی در مصرف برق، در مقابل برج آزادی اقدام کرد.

این رویداد نمادین برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط صندوق جهانی از استرالیا آغاز شد. در این سال ۲ میلیون و 200 هزار نفر در شهر سیدنی برای حمایت از اقدامات مربوط به تغییرات آب و هوا تشویق شدند تا چراغ های غیرضروری را به مدت یک ساعت خاموش کنند که پس از آن در سراسر جهان این اقدام مورد استقبال عمومی قرار گرفت و در ایران نیز همراهی با این رویداد جهانی از سال ۱۳۹۰با خاموش شدن چراغ های برج میلاد و سپس برج آزادی آغاز شد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها