توافق نتانیاهو و بن گویر برای تشکیل نیروی نظامی جدید

توافق نتانیاهو و بن گویر برای تشکیل نیروی نظامی جدید
دوشنبه 7 فروردين 1402 - 20:57

رسانه‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و بن گویر وزیر امنیت داخلی این رژیم برای تشکیل نیروی نظامی جدید تحت امر وزارت خانه وی به توافق رسیده‌اند.

العالم - فلسطین اشغالی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با «بن گویر» برای تشکیل گارد ملی تحت امر وزارت امنیت داخلی به توافق رسیده‌اند و این موضوع در نشست بعدی کابینه مورد موافقت قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که سازمان دهندگان اعتراض ها در سرزمین های اشغالی ، برگزاری تظاهرات در ساعت 20 شب در خیابان کاپلان را خواستار شده‌اند.

تظاهر کنندگان گفته‌اند که نتانیاهو ، افراد مسلح خود را در اختیار بن گویر قرار داده تا به تظاهر کنندگان حمله کنند.

این تحولات در حالی روی می‌دهد که امروز بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر مقابل کنست تجمع کرده و علیه طرح تغییرات در سیستم قضایی شعار دادند. گزارش‌ها حاکی از آن است که چند نفر از معترضان به طرح تغییرات قضائی نتانیاهو با گذشتن از موانع امنیتی مقابل کنست، وارد ساختمان آن شده که نیروهای امنیتی با آنها برخورد کردند.

از سوی دیگر ، رئیس اتحادیه کارگری «هستدروت» به‌عنوان بزرگترین اتحادیه کارگری رژیم صهیونیستی در اعتراض به برکناری وزیر جنگ این رژیم، از اعتصاب عمومی در تمام نهادهای اقتصادی خبر داد.

اتحادیه‌های پزشکان، مجریان تلویزیونی، کارگران زن، مددکاران اجتماعی و بنادر فلسطین اشغالی نیز اعلام کرد که تا روشن شدن مسیر تغییرات قضایی کابینه نتنیاهو، اعتصاب عمومی در مراکز بهداشتی انجام خواهد شد.

از سوی دیگر، کمیته کارگران در فرودگاه بین‌المللی «بن‌گوریون» در تل‌آویو نیز با اعلام اعتصاب، مانع انجام شدن پروازهای خروجی از این فرودگاه شد.

امروز همچنین «یواف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی - که روز گذشته توسط نتانیاهو برکنار شده بود - به کنست رفته تا درباره عواقب امنیتی طرح مذکور به نمایندگان پارلمان این رژیم هشدار بدهد.

شب گذشته نیز«یائیر لاپید» نخست وزیر سابق رژیم اسرائیل نیز هشدار داد که کابینه بنیامین نتانیاهو برای امنیت "اسرائیل" خطرناک است.

روز گذشته نیز رسانه‌های صهیونیستی از شکاف‌های جدید در حزب لیکود بر سر طرح تغییرات قضایی خبر دادند و نوشتند که نمایندگان عضو این حزب به دو دسته موافق و مخالف این برنامه تقسیم شده‌اند؛ تا جایی که نتنیاهو ناگزیر شد دستور برگزاری نشست فوری سران احزاب ائتلاف حاکم را صادر کند.

بعد از این رخدادها بود که نخست‌وزیر رژیم اشغالگر، سران احزاب کابینه ائتلافی را برای نشستی اضطراری در صبح امروز فرا خواند. رسانه‌های صهیونیست ساعاتی پیش، به نقل از مقامات حزب لیکود گزارش داده بودند که نتنیاهو قصد دارد به زودی توقف طرح اصلاحات قضائی را اعلام کند. اما گزارش‌ها از تل‌آویو حاکی از آن است که عدم اجماع و چندپارگی بین متحدان نتانیاهو باعث تعویق اعلام رسمی و یا انتشار بیانیه توسط کابینه شده است.

فارس

پربیننده ترین خبرها