امیر عبداللهیان در مسکو:

در گام نهایی امضای معاهده همکاری‌های مشترک ایران و روسیه قرار داریم

در گام نهایی امضای معاهده همکاری‌های مشترک ایران و روسیه قرار داریم
چهارشنبه 9 فروردين 1402 - 12:48

وزیر امور خارجه ایران که طی سفری رسمی به مسکو رفته، در دیدار همتای روس خود گفت : در گام نهایی امضای معاهده همکاری‌های مشترک ایران و روسیه قرار داریم.

العالم - ایران

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار امروز خود با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: در گام نهایی امضای معاهده همکاری‌های مشترک ایران و روسیه قرار داریم.

امیرعبداللهیان که شب گذشته به مسکو سفر کرده است، صبح امروز (چهارشنبه) با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در محل وزارت خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار گفت: بررسی‌ها روی معاهده راهبردی بلندمدت همکاری‌های دو کشور در روسیه نهایی شده و ایران هم آن را مورد بررسی قرار داده است؛ امیدوارم کمتر از یک ماه آینده ویرایش نهایی آن در وزارت امور خارجه ایران انجام شود.

وی تاکید کرد: هیات‌های عالی‌رتبه ایران و روسیه در سطوح مختلف در حال تبادل نظر هستند و رئیسان جمهوری دو کشور به‌ طور مستمر با یکدیگر تماس دارند.

وزیر امور خارجه ایران افزود: مناسبات ایران و روسیه در مسیر صحیح خود رو به جلو و پیشرفت است و امیدوارم همکاری‌های ما در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌ المللی به خوبی تداوم یابد.

وزیر امور خارجه روسیه نیز گفت: گفت‌وگوهای ایران و روسیه در زمینه‌های گوناگون فعالانه ادامه دارد و مسیر آن به رو جلو است‌.

لاوروف افزود: روابط و تبادل‌های دوجانبه در زمینه سیاسی، تجاری، سرمایه‌گذاری و اقتصادی و همچنین در اجرای پروژه‌های کلیدی افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در بخش کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی روابط رشد پایداری داشته است و همکاری های نزدیکی را در امور بین الملل و منطقه‌ای داریم و امروز همه این مسائل در دستور کار مذاکرات ما قرار دارد.

لاوروف با تبریک عید نوروز و ماه مبارک رمضان‌ ابراز امیدواری کرد که مذاکرات مفید و ثمربخشی‌ با همتای ایرانی‌ داشته باشد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها