اوکراین: ضد حملات ما عملا آغاز شده است

 اوکراین: ضد حملات ما عملا آغاز شده است
يکشنبه 7 خرداد 1402 - 06:26

مشاور وزیر دفاع اوکراین شنبه شب گفت: ضد حملات ما برای بازپس‌گیری مناطق تحت کنترل روسیه عملا آغاز شده است.

العالم - اروپا

به گزارش الجزیره، «یوری ساک» در گفت وگو با این شبکه قطری، افزود: ضدحمله اوکراین عملا آغاز شده و ادامه دارد و ما برای مراحل بعدی این حمله آماده می شویم.

مشاور وزیر دفاع اوکراین گفت: هزاران سرباز ما در کشورهای متحد آموزش نظامی را می‌گذرانند و ما برای آزادسازی سرزمین خود آماده می‌شویم.

وی با این ادعا که همچنان بخش‌های غربی شهر باخموت تحت کنترل نیروهای کی‌یف است، افزود: حملات به خاک روسیه جزء ضد حمله ما نیست بلکه توسط شهروندان روسی انجام می‌شود.

ساک در عین حال گفت که برخی از عملیات‌های کنونی اوکراین ماهیت آماده‌سازی برای ضد حمله دارند.

این در حالی است که «اولکسی دانیلوف» دبیر شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین ساعاتی پیش در مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی انگلیسی، بدون ذکر تاریخ دقیق شروع ضدحملات کی یف ادعا کرده بود: این حمله که با هدف بازپس‌گیری منطقه تحت تصرف نیروهای روسیه انجام می شود، ممکن است فردا، پس فردا یا هفته دیگر آغاز شود.

بر اساس این گزارش، اوکراین ماه‌هاست در حال برنامه‌ریزی برای یک ضدحمله علیه نیروهای روسیه است اما زمان بیشتری نیاز دارد تا نیروها را آموزش دهد و از متحدان غربی خود تجهیزات نظامی دریافت کند.

دانیلوف گفت که طبق محاسبه فرماندهان، زمانی نیروهای مسلح اوکراین حمله را آغاز می‌کنند که بتوانند بهترین نتیجه را در آن نقطه از جنگ رقم بزنند.

وی اظهار کرد: باخموت سرزمین و خاک ماست و ما باید از آن دفاع کنیم.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها