واکنش جمعیت الوفاق به اعدام دو جوان بحرینی توسط عربستان

واکنش جمعیت الوفاق به اعدام دو جوان بحرینی توسط عربستان
دوشنبه 8 خرداد 1402 - 22:28

در پی اعدام دو جوان بحرینی توسط عربستان سعودی، جمعیت الوفاق بحرین نسبت به آن واکنش نشان داد.

العالم - بحرین

جمعیت الوفاق بحرین با انتشار توئیتی به اعدام دو جوان بحرینی توسط عربستان سعودی واکنش نشان داد و این اقدام را یک «اشتباه» از سوی عربستان و اعدامی سیاسی بدون رعایت ساده‌ترین معیارهای قانونی خواند.

الوفاق در این توئیت نوشته است: بحرین، امروز دوشنبه با خبر اعدام صادق ثامر و جعفر سلطان، دو جوان بحرینی، توسط مقامات سعودی عزادار شد. این اقدام، گامی خطرناک جهت افزایش تنش است.

جمعیت الوفاق بحرین ادامه داد: به باور ما، اعدام این دو جوان بحرینی یک جنایت، اشتباه و اعدامی سیاسی است که بدون رعایت ساده‌ترین معیارهای قانونی و اخلاقی صورت گرفته است.

الوفاق نوشت: نباید در حل‌وفصل مسائل سیاسی و قانونی، زبان کشتار به کار گرفته شود. حکومت بحرین به عنوان هم‌دست مقامات سعودی، در مورد این جنایت مسئول است.

الوفاق با تسلیت به ملت بحرین و خانواده دو شهید برای آنان صبر و آرامش آرزو کرد و عربستان را به تغییر سیاست‌های این چنینی که فاقد پایه و اساس قانونی است فراخواند.

جمعیت الوفاق بحرین با اشاره به ایام ولادت امام رضا (ع)، این دو جوان را از نیروهای اجرایی گرامیداشت مراسم دینی و اقدامات دینی و اجتماعی دانست و افزود: به دلیل گران‌بار بودن این فاجعه مردم بحرین را به سه روز عزای عمومی فرا می‌خوانیم.

پربیننده ترین خبرها