دیدار امیر عبداللهیان و بن فرحان در کیپ تاون/ وزیر خارجه عربستان: به‌زودی به تهران سفر می‌کنم

جمعه 12 خرداد 1402 - 18:34

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان و «فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر خارجه عربستان عصر جمعه در کیپ‌تاون آفریقای جنوبی با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

العالم - ایران

وزیر امور خارجه کشورمان از پیشرفت‌های خوب حاصله در روابط دوجانبه ابراز خرسندی کرد. امیرعبداللهیان افزود خوشبختانه سفرای دو کشور تعیین و بطور متقابل معرفی شدند و زمینه برای گشایش سفارتخانه ها و سرکنسولگری ها فراهم است.

دکتر امیرعبداللهیان از تسهیلات و ترتیبات خوب فراهم شده توسط عربستان برای سفر حجاج ایرانی بمنظور انجام حج تمتع تشکر و قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود در گفتگوهای قبلی در خصوص ضرورت تقویت روابط تجاری و اقتصادی دو کشور صحبت کردیم و سفر آتی جنابعالی به تهران نیز فرصتی برای گفتگو و تبادل نظر بیشتر بمنظور تقویت روابط دوجانبه در زمینه های مختلف خواهد بود.

دکتر امیرعبداللهیان بریکس را نیز فرصت جدیدی برای همکاری های چندجانبه میان ایران و عربستان و دیگر کشورهای عضو این گروه بویژه در زمينه‌های اقتصادی و تجاری برشمرد.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان نیز در این دیدار از پیشرفت‌های بسیار خوب حاصله در روابط دوجانبه اظهار خرسندی کرد.

وی از کمک های ارزشمند طرف ایرانی در استقبال از هیات فنی عربستانی بمنظور زمینه سازی برای گشایش سفارت و سرکنسولگری عربستان در ایران تشکر کرد و افزود با همکاری بسیار خوب دو طرف از مراحل تعیین سفرا و زمینه سازی برای گشایش نمایندگی های سیاسی و کنسولی بسرعت عبور کردیم و در حال حرکت به سمت مرحله جدیدی از روابط دو کشور هستیم که تأمین کننده منافع دو ملت و کل منطقه خواهد بود.

وزیر امور خارجه عربستان تاکید کرد که در پاسخ به دعوت بعمل آمده، بزودی به تهران سفر خواهد کرد.

طرفین در این دیدار، سلام های گرم متقابل رؤسای دو کشور را به یکدیگر ابلاغ کردند.

پربیننده ترین خبرها