گفتگو السیسی و نتانیاهو درباره حادثه مرزی اخیر

گفتگو السیسی و نتانیاهو درباره حادثه مرزی اخیر
سه شنبه 16 خرداد 1402 - 13:47

رئیس جمهور مصر روز سه شنبه با نخست وزیر اسرائیل درباره حادثه تیراندازی که شنبه گذشته رخ داد و منجر به کشته شدن 3 نظامی اسرائیل و نیز عامل مصری عملیات شد گفت و گو کرد.

العالم - مصر

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر روز سه شنبه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره حادثه تیراندازی که شنبه گذشته رخ داد و منجر به کشته شدن 3 نظامی اسرائیل و نیز عامل مصری عملیات شد گفت و گو کرد.

به گزارش «آناتولی» طبق بیانیه رسمی صادر شده توسط احمد فهمی، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر، این گفت و گو در تماس تلفنی نتانیاهو و السیسی صورت گرفت.

در این بیانیه آمده است: السیسی روز سه شنبه تماسی تلفنی از سوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دریافت کرد.

این بیانیه می افزاید: در این تماس به حادثه تیراندازی ای که مرزهای مصر و اسرائیل روز شنبه شاهد آن بود و به کشته شدن تعدادی از مرزبانان انجامید پرداخته شد.

السیسی و نتانیاهو به اهمیت هماهنگی کامل برای کشف تمامی ابعاد حادثه و تصمیم دو طرف برای ادامه کار و هماهنگی در چارچوب روابط دوجانبه و تلاش برای تحقق صلح عادلانه و جامع و نیز حفاظت از ثبات در منطقه تاکید کردند.

پیشتر ارتش اسرائیل اعلام کرد که در درگیری مسلحانه در مرز اسرائیل و مصر، 3 نفر از سربازان اسرائیلی کشته و یک نفر نیز مجروح شدند.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که احتمالا فرد حمله کننده به نیروهای اسرائیلی، پلیس مصر بوده که کشته شده است.

پیش از این ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که در پی تیراندازی در مرز مصر و اسرائیل دو سرباز اسرائیلی کشته شدند.

ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که اقدام به تحقیقات درخصوص این حادثه و بازرسی منطقه خواهد کرد.

پربیننده ترین خبرها