گزارش العالم: قدرت بازدارندگی ایران و توانمندی محور مقاومت درتولید سلاح

دوشنبه 27 شهريور 1402 - 23:23

رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: «امروز این همه بلوا می‌کنند که از ایران سلاح می‌رود؛ محور مقاومت، حزب الله و رزمندگان فلسطینی دیگر نیازی به ما ندارند؛ خودشان تسلیحات مورد نیاز خود را تولید می‌کنند.»

العالم - ایران ـ سیاسی

بنابر گزارش خبرنگار شبکه خبری العالم،‌ سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح در همایش تخصصی «دفاع مقدس و نقش آن بر امنیت ملی ایران و منطقه غرب آسیا» اعلام کرد: امروز این همه بلوا می‌کنند که از ایران سلاح می‌رود؛ محور مقاومت، حزب الله و رزمندگان فلسطینی دیگر نیازی به ما ندارند؛ خودشان تسلیحات مورد نیاز خود را تولید می‌کنند. دریایی از توانمندی آنجاست و کارشان پیش می‌رود؛ این از دستاورد‌های دفاع مقدس است.

سرلشکر باقری گفت: امروز نیروی موشکی ایران یکی از قدرت های بزرگ دنیاست و این یکی از دستاوردهای دفاع مقدس است و به این ترتیب روند تولید پهپاد ما گسترش یافته و امروز به یک قدرت پهپادی بزرگ تبدیل شده ایم که با قدرت های بزرگ جهان رقابت می کند.

وی افزود: اگر زمانی با تحریم‌ها از خرید هر گونه سلاح جلوگیری می‌شد، امروز از فروش هرگونه سلاحی جلوگیری می‌شود.

نکته کلیدی اینجاست که طبق اعلام ارتش، تعداد مشتریان پهپاد ایرانی بسیار بیشتر از ظرفیت تولید ایران است و قدرت های بزرگ در جهان به دنبال سلاح های ایرانی هستند.

سردار سرتیپ مهدی فرحی معاون وزیر دفاع نیز در حاشیه این مراسم گفت: از تجربیات دفاع مقدس علاوه بر اینکه در جنگ پیروز شدیم و حتی یک وجب از خاک کشورمان اشغال نشد، توانستیم روی پای خود بایستیم و از کشوری که ابزارهای دفاعی مصرف و وارد می کرد به صادرکننده سیستم های دفاعی تبدیل شدیم.

در خاتمه این کنفرانس این پیام مخابره شد که امروز هیچکس نمی تواند به فکر حمله به ایران باشد، زیرا قدرت بازدارندگی آن مانع از حمله دشمنان می شود.

هیچکس نمی تواند به دلیل قدرت بازدارندگی ایران، به فکر حمله به آن باشد.

پربیننده ترین خبرها