امیر ایرانی: ناوشکن دیلمان آماده الحاق به نیروی دریایی ارتش است

امیر ایرانی: ناوشکن دیلمان آماده الحاق به نیروی دریایی ارتش است
شنبه 8 مهر 1402 - 19:23

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوشکن دیلمان آماده الحاق است که از ناوشکن دنا نیز جدیدتر است.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش عصر امروز در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه صنعتی شریف طی سخنانی اظهار داشت: امروز به نرم افزار هواشناسی به قابلیت اطمینان ۱۰۰ درصد دست یافته‌ایم که در جریان مأموریت ناوگروه ۸۶ از آن به صورت عملیاتی استفاده کردیم.

امیر ایرانی در ابتدای این برنامه با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: نقش نیروی دریایی راهبرد در دفاع مقدس بر راهبرد عدم غافلگیری در مقابل دشمن (قبل از شروع جنگ) و راهبرد تثبیت موقعیت در جنگ بود.

وی با اشاره به سلسله عملیات اقتدار در دفاع مقدس، افزود: سلسله عملیات اقتدار همزمان با شروع جنگ آغاز شد و اسکورت یگان‌های نفتکش خودی از خلیج فارس به دریای عمان و یگان‌های تجاری با کالای ویژه به بنادر کشور انجام شد.

امیر ایرانی گفت: اقتدار ما شما دانشجویان هستید و از صنعت و علم شما می‌توانیم خودمان را تغذیه کنیم.

وی با اشاره به دلایل حرکت ناوگروه ۸۶ از شرق، گفت: با استفاده از نرم افزار تمام شرایط مسیر ناوگروه ۸۶ را بررسی می‌کردیم و دلایل شروع حرکت از سمت شرق هم همین مورد بوده است.

امیر ایرانی گفت: الحمدلله اعضای ناوگروه ۸۶ در طول مسیر حتی یک خطا هم انجام ندادند. در طول توقف در کشور برزیل هم سیاسیون و هم مردمشان اعلام کردند تا به امروز همچنین سربازان دریایی را ندیده بودیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در قطب جنوب این فرصت برای ما هست که ورود کنیم، یکی از دلایل این کار این است که از سواحل مکران مستقیماً به قطب جنوب وصل هستیم. حضور در قطب جنوب نیز حضور عملی خواهد بود.

امیر ایرانی در پاسخ به سوالی راجع به افتتاح پایگاه در قطب جنوب، گفت: موقعیت قطب جنوب از چند بعد مهم است، یک بعد آن در حوزه نظامی است و بهترین مقر برای کنترل موشک‌های بالستیک است.

پیشتر فرمانده نیروی دریایی با اشاره به برنامه آینده نیروی دریایی ارتش که حضور در قطب جنوب است، گفته بود: برنامه ما در آینده این است که پرچم پر افتخار ایران را در قطب جنوب نیز بالا ببریم و یک کار مشترک نظامی و علمی در آن منطقه اجرا کنیم.

وی افزود: مهم این است که در قطب جنوب حضور مستقل و با اقتدار داشته باشیم. پایگاه هم از نظر ایجاد سازه و سرما و گرما و هم راه ارتباطی باید تأمین شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه تشریح حضور در قطب جنوب، گفت: بدنه کشتی‌ها هم باید برای این مأموریت آماده شود و یخ شکن شوند و بدنه تحرکی آنها معمولاً هسته‌ای است.

وی گفت: ناوشکن دیلمان آماده الحاق است که از ناوشکن دنا نیز جدیدتر است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها