فعال فلسطینی در انگلستان در گفتگو با العالم تشریح کرد:

افشای دروغ پردازی رژیم صهیونیستی؛ از کشتار کودکان تا جنایت بمباران بیمارستان ها

افشای دروغ پردازی رژیم صهیونیستی؛ از کشتار کودکان تا جنایت بمباران بیمارستان ها
سه شنبه 11 مهر 1402 - 21:12

رئیس کمپین همبستگی با مردم فلسطین در شفیلد انگلستان با شاره به جنایات رژیم صهیونیستی از جمله کشتار کودکان، جنایت جنگی مجازات دسته جمعی و بمباران بیمارستان ها، بر ضرورت انتقال واقعیت های درد و رنج فلسطینیان و برملا کردن جنایات این رژیم از طریق اقدام یکپارچه رسانه ای تاکید کرد.

العالم ـ فلسطین

مشیر الفرا رئیس کمپین همبستگی با مردم فلسطین در شفیلد انگلستان، در گفتگو با شبکه خبری العالم در برنامه «ضیف و حوار» اظهار داشت: روند رویدادهای مسئله فلسطین از زمان اشغالگری تا کنون مرحل مختلفی را طی کرده است، اول از زمانی که روایت صهیونیستی بر شهروند غربی سیطره داشت و این از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی و اشغال فلسطین در سال 1948 بود، پس از آن حمله رژیم صهیونیستی به لبنان انجام شد که باز هم روایت صهیونیستی سیطره مطلقی بر افکار عمومی داشت. انگلیسی ها و فرانسوی ها شکست اعراب در سال 1967 و پیروزی رژیم صهیونیستی را جشن گرفتند، اما اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و پایداری مردم فلسطین باعث شد این روند به طور کامل تغییر کند، انتفاضه 1987 تصویر مزبور را تغییر داد و مردم جهان دیدند که چگونه رژیم صهیونیستی با تظاهرکنندگان مسالمت آمیز برخورد می کند.

پیمان اسلو باعث کاهش همبستگی جهانی با مردم فلسطین شد

الفرا با بیان این که آغاز تحول در مساله فلسطین انتفاضه 1987 بود، خاطرنشان کرد،‌ به رغم این مساله، اما توافقنامه اسلو منجر به کاهش همبستگی جهانی با مردم فلسطین شد، زیرا افکار عمومی به اشتباه فکر کردند که این بحران در مسیر حل و فصل قرار دارد، به جز عده ای اندک که به مقاومت اعتقاد داشتند.

رئیس کمپین همبستگی با مردم فلسطین در شفیلد انگلستان گفت: بعد از توافقنامه اسلو، انتفاضه دوم به وقوع پیوست و مردم جهان ظلم صهیونیستها به مردم فلسطین را دیدند. با این که سه ماه اول انتفاضه 2000 مسالمت آمیز بود اما 198 فلسطینی شهید و هزاران نفر مجروح شدند. بنابراین، چه انتفاضه مسالمت آمیز باشد یا خیر، رژیم صهیونیستی به گونه ای برخورد می کند که گویی با یک ارتش روبرو شده است.

وی ادامه داد که به دنبال این تحولات همدردی افکار عمومی با رژیم صهیونیستی جای خود را به حمایت از مردم فلسطین داد که علت آن حملات و جنایات شنیع رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در سالهای 2008، 2009، 2014 و 2021 بود. این روند به گونه ای تغییر یافت که امروز شهروندان انگلیسی دیگر بخش بزرگی از واقعیت اوضاع فلسطین را می دانند. مردم انگلستان مرفه هستند و فرهنگ سیاسی ندارند، اما وجود شبکه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی باعث دگرگونی کامل اوضاع شد. کشتار رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه و قتل عام کامل خانواده ها باعث شد که برای اولین بار در تاریخ فلسطین، افکار عمومی در شبکه های اجتماعی بیشتر از مردم فلسطین حمایت کنند تا رژیم صهیونیستی.

رژیم صهیونیستی ژاندارم آمریکا در منطقه است

الفرا یادآور شد: ما باید بدانیم که در فلسطین چه می گذرد و این که اشغال فلسطین نه فقط استعماری بلکه اشغال برای جایگزین کردن یهودیان به جای فلسطینیان و بخشی از پروژه اقتصادی غربی است که رژیم صهیونیستی را ایجاد نمود تا عاملی برای مکیدن خون مردم باشد و این رژیم به ژاندارم آمریکا در منطقه تبدیل شود و بتواند رژیم های عربی منطقه را وادار به تسلیم شدن در برابر خواست آمریکا و غرب نماید.

وی تصریح کرد: مجازات دسته جمعی و محاصره غزه در تعریف حقوق بین الملل جنایت جنگی محسوب می شود و باید روی این مساله تمرکز کرده و از آن استفاده کنیم. زیرا مجازات دسته جمعی از لحاظ قوانین بین المللی یک جنایت جنگی است و ما باید بر این مسائل تکیه کنیم و آنها را در سطح جهان مطرح کنیم.

قتل کودکان، محاصره غزه، بمباران بیمارستان ها جنایات جنگی هستند که باید به گوش جهانیان برسد

الفرا گفت: کشتن کودکان از جمله مواردی است که افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می دهد از جمله جنى زكارنه، ایمان حجو و فله المسالمه و هزاران کودک و از بستگان من یارا، محمد عبدالرحمن، لجین و عبدالرحمن الثانی، کودکانی که کوچکترین آنها 4 ساله است و ما نمی توانیم از آنها غافل شویم و این کار بهره برداری و سوء استفاده از خون اين کودکان نیست؛ بلکه باید واقعیت قتل این کودکان به جهانیان منتقل شود.

کودکان فلسطینی که اسراییل آنها را در خواب قتل عام می کند

رئیس کمپین همبستگی با مردم فلسطین در شفیلد انگلستان، خاطرنشان کرد، اسرائیل شایعه سازی می کند که فلسطینی ها از فرزندان خود به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند، آنها در این دروغ پردازی به دلیل یکپارچگی رسانه های خود، موفق بوده اند، برعکس، متأسفانه ما یکپارچه نیستیم؛ بنابراین ما باید اعلام کنیم که این کودکان سپر انسانی نیستند زیرا بستگان من در خواب شهید شدند.

وی ادامه داد: بنابراین باید بر اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی از جمله مجازات دسته جمعی، هدف قرار دادن کودکان و تخلفات زیست محیطی که یکی از موارد بسیار مهم است، تمرکز کنیم، اتفاقات زیادی از جمله حمله به بیمارستان ها در فلسطین رخ داده که باید در تاریخ ثبت شود و همواره آن را به همه یادآوری کنیم؛ زیرا قوانین بین المللی تصریح می کند که حتی اگر ارتشی از بیمارستانی به عنوان سپر و حمله به طرف مقابل استفاده کرده باشد، طرف مقابل نمی تواند به آن پاسخ دهد. رژیم اشغالگر صهیونیستی مدعی است که سال 2008-2009 از بیمارستان الهلال یا سال 2014 از بیمارستان اقصی یا از بیمارستان الوفاء هدف حمله موشکی قرار گرفته است؛ اما بمباران بیمارستان ها جنایت جنگی است. ما فقط از منظر ملی و میهنی صحبت نمی کنیم، بلکه با تکیه بر قوانین بین المللی صحبت می کنیم.

استانداردهای دوگانه غرب برای حمایت از رژیم صهیونیستی

رئیس کمپین همبستگی با مردم فلسطین خاطرنشان کرد: ما باید درباره این موارد صحبت کنیم و به دوگانگی و استانداردهای دوگانه غرب اشاره کنیم. 78 قطعنامه سازمان ملل چه از مجمع عمومی یا شورای امنیت، رژیم صهیونیستی را محکوم می کند و درخواست های زیادی از آن دارد، بنابراین ما باید احساسات را کنار بگذاریم و از واقعیت‌ها و جنایات جنگی از جمله بمباران بیمارستان‌ها و بمباران کارخانه تصفیه آب فلسطینیان در بیت لاهیا و همچنین بمباران مساجد و تخریب کلیساها سخن بگوییم.

الفرا درباره محاصره نوار غزه نیز گفت: بخش بزرگی از انگلیسی ها محاصره غزه را یک جنایت واقعی می دانند و تمرکز زیادی روی آن وجود دارد. اما ما باید تاکید کنیم که غزه بخش کوچکی از مسئله فلسطین است، زیرا اگر در آینده محاصره غزه رفع شود؛ آنگاه ادعا می کنند که فلسطینی ها فقط دنبال همین هدف بودند. بنابراین ما باید روی تمام مسائل از جمله شهرک سازی، مساله قدس شریف، مساله پناهندگان، اتفاقات کرانه باختری و بیت سلوان و تمام درد و رنج فلسطینیان و تمام جنایات صهیونیست ها در خاک ما تمرکز کنیم و تصویری واقعی به جهان ارائه دهیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها