هشدار ژنرال صهیونیست: مصر به کشور متخاصم با «اسرائیل» تبدیل می‌شود

هشدار ژنرال صهیونیست: مصر به کشور متخاصم با «اسرائیل» تبدیل می‌شود
يکشنبه 22 بهمن 1402 - 20:35

یک افسر اسرائیلی درباره تبدیل مصر به دشمن این رژیم هشدار داد و آن را چالشی بزرگ فراروی تل‌آویو توصیف کرد.

العالم- مصر

به گزارش العالم، وب‌سایت عبری "معاریو" به نقل از "اسحاق باراک" ژنرال بازنشسته ارتش اشغالگر نوشت:‌ «ارتش مصر ارتشی با ۴ هزار تانک، ۲ هزار هواپیمای مدرن و صدها هواپیمای نوساز را دارد. سال‌هاست که آنها بزرگراه‌هایی منتهی به سینا احداث می‌کنند یعنی به سمت ما( به سمت فلسطین اشغالی)، آنچه که می‌خواهم بگویم این است که آنها( مصری‌ها) با یک تصمیم و لغو صلح(پیمان سازش)‌تبدیل به کشور دشمن می‌شوند و ما حتی لشکری برای مقابله با این کشور نداریم».

این ژنرال بازنشسته صهیونیست درخصوص درگیری در محور "فیلادلفیلا" و در رفح گفت: ارتش «اسرائیل» نمی‌خواهد در چند سال آینده در این محور حضور داشته باشد؛ زیرا «اسرائیل» توان چنین عملیاتی را ندارد و تلفات زیادی خواهد داد.

سرنوشت منطقه مرزی مصر و نوار غزه یا به اصطلاح محور فیلادلفیلا طی هفته‌های گذشته و با توجه به تحرکات ارتش اشغالگر در مناطق مرزی شرق رفح در جنوب نوار غزه محور بحث‌های رسانه‌ای بوده و برخی گزارش‌ها حاکی‌ست که رژیم اسرائیل درصدد اشغال این محور و ایجاد یک مانع زمینی در امتداد مرز بین غزه و صحرای سینا است.

پیشتر منابع رسانه‌ای وابسته به کابینه تندروی رژیم صهیونیستی نسبت به اقدامات مصر برای خنثی کردن تمام طرح‌های این رژیم برای کنترل بر منطقه مرزی میان غزه و مصر هشدار داده بودند.

روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" نیز، روز گذشته گزارش داد که مصر تهدید کرده در صورت گسیل موجی از فلسطینیان به مرزهای مشترک با غزه و یا در صورت عملیات نظامی ارتش رژیم اسرائیل در رفح، توافق صلح میان قاهره و تل‌آویو تعلیق خواهد شد.

پربیننده ترین خبرها