اذعان تحلیلگران صهیونیست به ناکامی رژیم "اسرائیل" در تحقق اهداف تجاوز به غزه

اذعان تحلیلگران صهیونیست به ناکامی رژیم
يکشنبه 12 فروردين 1403 - 14:43

دو تحلیلگر صهیونیست با اشاره به ناتوانی رژیم اشغالگر صهیونیستی در به دست گرفتن کنترل نوار غزه با وجود کشته و زخمی شدن هزاران نظامی اشغالگر به ناکامی این رژیم در دستیابی به اهدافش ادعان کردند.

العالم - فلسطین اشغالی

به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما نیوز، «رونین برگمن» تحلیلگر سیاسی و نظامی صهیونیست در مقاله ای در روزنامه عبری یدیعوت آحارنوت نوشت: باید به صراحت اعلام کنیم که همه چیز معلق است و "اسرائیل" در میدان نبرد در حال درجا زدن است. درواقع تمرکز اسرائیل بر باتلاقی است که خودش آن را به وجود آورده است.

برگمن تأکید کرد: وضعیت اسرائیل در صحنه سیاسی و بین المللی هر لحظه وخیم‌تر می‌شود.

این تحلیلگر صهیونیست افزود: ارتش "اسرائیل" براساس طرح‌های ویژه، هیچ کدام از اهدافش را محقق نکرده است. برخلاف آنچه انتظار می‌رفت در پایان مرحله دوم عملیاتش در پایان دسامبر به آن دست یابد، هیچ گونه کنترل عملیاتی بر سراسر نوار غزه ندارد.

«یوسی یوشع» تحلیلگر صهیونیست دیگر نیز در تحلیلی برای یدیعوت آحارنوت نوشت: از ابتدای جنگ تاکنون ۵۹۸ نظامی اسرائیلی کشته و چندین هزار نظامی دیگر زخمی شده اند.

یوشع افزود: فقط در ابتدای هفته گذشته، سازمان توانبخشی اسرائیل اعلام کرده است تاکنون ۶ هزار و ۴۰۰ زخمی جنگ غزه را پذیرش کرده است و احتمال دارد شمار این افراد افزایش یابد. از این رو ارتش "اسرائیل" نیازمند منابع بیشتری برای تأمین نیرو خواهد بود.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم "اسرائیل" آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم "اسرائیل" حملات علیه غزه را از سرگرفت.

ایرنا

پربیننده ترین خبرها