امیر عبداللهیان تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران را غیرقانونی خواند

امیر عبداللهیان تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران را غیرقانونی خواند
سه شنبه 4 ارديبهشت 1403 - 12:56

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به موافقت اعضای اتحادیه اروپا برای تحریم‌های بیش‌تر علیه تهران گفته است که این اتحادیه نباید از «توصیه واشنگتن به خاطر رضایت اسراییل» پیروی کند.

العالم - ایران

امیر عبداللهیان این اظهارات را روز سه‌شنبه، ۴ ثور در صفحه ایکس خود نوشته است.

او تصریح کرده است: «مایه تأسف است که اتحادیه اروپا در ايجاد محدودیت‌ غیرقانونی بیش‌تر علیه ایران سريع تصميم می‌گيرد، فقط به این دلیل که ایران از حقش برای دفاع از خود در برابر تجاوزات گستاخانه رژیم اسراییل استفاده کرده است.»

وزیر امور خارجه ایران از اتحادیه اروپا خواسته است تا به‌جای ایران، اسراییل را تحریم کند.

او افزوده است: «در حالی که رژیم اسراییل به نسل‌کشی فلسطینیان با ارتکاب جنایات جنگی ترکیبی و حملات موشکی و ایجاد قحطی ادامه می‌دهد، واکنش اتحادیه اروپا به آن تقریباً چیزی بیش از کلمات توخالی نیست.»

این در حالی است که جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که وزیران خارجه ٢٧ کشور عضو به‌طور اصولی با گسترش تحریم‌های ایران موافقت کرده‌اند.

این وزیران روز گذشته در لوکزامبورگ گردهم آمدند تا درباره کمک نظامی به اوکراین و کاهش تنش‌ها در خاورمیانه و تحریم‌های جدید علیه تهران گفت‌وگو کنند.

تحریم‌های تازه علیه ایران در واکنش به حمله موشکی و پهپادی گسترده ده روز پیش این کشور به اسراییل در دستور جلسه وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا قرار گرفت.

پربیننده ترین خبرها