الحوثی: جنایات اسرائیل در غزه بی‌سابقه است/ 102 کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی را طی 202 روز هدف قرار داده‌ایم

الحوثی: جنایات اسرائیل در غزه بی‌سابقه است/ 102 کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی را طی 202 روز هدف قرار داده‌ایم
پنج‌شنبه 6 ارديبهشت 1403 - 17:34

رهبر جنبش انصارالله یمن با اشاره به آمار بالای شهدا و زخمی‌ها در غزه گفت، حملات برنامه‌ریزی‌شده رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه در واقع جنگ علیه کل جامعه ساکن این منطقه است.

العالم - یمن

«سید عبدالملک بدر الدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی روز پنجشنبه خود گفت: نسبت شهدا و زخمی‌های غزه نزدیک به ۶ درصد از جامعه ساکن غزه را تشکیل می‌دهد و این بالاترین درصد کشتار در عصر حاضر است.

الحوثی گفت: حملات برنامه‌ریزی‌شده اسرائیل علیه ملت فلسطین در نوار غزه درواقع جنگ علیه کل جامعه ساکن این منطقه است.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: دشمن اسرائیلی هر روز مردم فلسطین را با تمام ابزارهای کشتار جمعی و گرسنگی دادن و شیوع بیماری‌های واگیردار هدف قرار می‌دهد.

او با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی هر روز به شیوه‌های خود برای به قتل رساندن مردم ساکن نوار غزه تنوع می‌بخشد، گفت: دشمن اسرائیلی با پخش صدای فریاد کودکان از پهپادها که در حال کمک خواستن هستند، مردم غزه را فریب داده و آنها را هدف قرار می‌دهند.

الحوثی در ادامه گفت: این دشمن بیمارستان‌ها را به گورهای دسته جمعی تبدیل کرده و در آنها مرتکب جنایاتی چون اعدام کادر درمان و بیماران می‌شود، در هیچ نقطه‌ای از جهان نشنیدیم جنایاتی در این سطح از جنایات فجیع دشمن اسرائیلی انجام شود.

رهبر انصارالله یمن افزود: با شناسایی گورهای دسته جمعی در داخل بیمارستان ناصر مشخص شد که دشمن پیکرهای شهدا را مثله کرده و اعضای بدن آن‌ها را به سرقت برده است.

او ادامه داد: دشمن به شکلی گسترده به شیوه گرسنگی دادن ادامه می‌دهد و بیمارستان کمال عدوان هر روز ۵۰ کودک دچار خشکی و کمبود غذا را پذیرش می‌کند.

الحوثی با اشاره به اینکه تجاوزات دشمن اسرائیلی در کرانه باختری از جمله اعدام، آدم‌ربایی، تخریب، آتش‌زدن خانه‌ها و کوچاندن ساکنان این مناطق هر روز انجام می‌شود، گفت: عملیات‌های یورش و مصادره اراضی از سوی دشمن اسرائیلی در کرانه باختری طی 80 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

او با اشاره به یورش شهرک‌نشین‌ها به مشجد الاقصی گفت: دشمن سعی دارد از آنچه اعیاد خوانده می‌شود برای یورش به مسجد الاقصی و هتک حرمت آن و نمازگزاران استفاده کند.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: آمریکا در تمامی جنایات فجیع اسرائیل در حق ملت فلسطین شریک اسرائیل است، آمریکا در محاصره، گرسنگی دادن، قتل، ویرانی و جنایت نسل‌کشی شریک است و تمام اقدامات اسرائیل با حمایت کامل و همه‌جانبه آمریکا انجام می‌شود. این حمایت‌ها برای تداوم جنایات قتل و تخریب غزه انجام شده و با حمایت تسلیحاتی و مالی گسترده آمریکا، تحرکات گسترده در تمامی زمینه‌ها ادامه می‌یابند.

الحوثی تصریح کرد: نقش‌آفرینی آمریکا در جنگ علیه فلسطین به گونه‌ای است که گویا این جنگ، جنگ او است.

الحوثی افزود که انصارالله به طور میانگین در هر دو روز، یک کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد.

وی ادامه داد که تا زمانی که تجاوز به غزه و محاصره آن ادامه داشته باشد، عملیات انصارالله در جنوب دریای سرخ ادامه خواهد داشت.

رهبر انصارالله یمن اعلام کرد که عملیات نیروی دریایی ما ادامه دارد و به دنبال گسترش عملیات خود در اقیانوس هند هستیم.

الحوثی همچنین به کاهش 80 درصدی عبور کشتی‌های امریکایی از دریای سرخ اشاره کرد و این امر را پیروزی و دستاورد مهمی به شمار آورد.

پربیننده ترین خبرها