تداوم اعتراضات دانشجویی در حمایت از غزه؛

۸۶ دانشجو دانشگاه سوربن فرانسه بازداشت شدند

۸۶ دانشجو دانشگاه سوربن فرانسه بازداشت شدند
پنج‌شنبه 20 ارديبهشت 1403 - 12:12

دادستان های فرانسه اعلام کردند که پلیس این کشور در ادامه مقابله با دانشجویان معترض جنگ غزه، ۸۶ نفر را در دانشگاه سوربن بازداشت کرده است.

العالم - اروپا

خبرگزاری فرانسه با استناد به بیانیه دادستان های این کشور نوشت که این دانشجویان به دلیل اختلال در نظم عمومی بازداشت شده اند.

بر اساس این گزارش، پلیس فرانسه مدعی شده که این افراد را به دلایلی چون آسیب عمدی، شورش، خشونت علیه مقامات، حمله به موسسه آموزشی و برگزاری جلسه با هدف برهم زدن نظم عمومی و همکاری با گروهی که هدف آن اعمال خشونت یا آسیب به اموال عمومی بوده است، بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این افراد ممکن است برای ۲۴ ساعت در بازداشت بمانند که این مدت برای ۲۴ ساعت دیگر قابل تمدید است.

روز قبل از بازداشت ها، گابریل اتل نخست وزیر فرانسه گفته بود که کسی حق ندارد با این اعتراضات، نظم دانشگاه های کشور را مختل کند.

پلیس بعد از این که ۱۰۰ نفر از دانشجویان، در سالن سخنرانی به مدت دو ساعت برای «ابراز همبستگی» با مردم غزه تحصن کرده بودند، وارد عمل شد.

به گزارش ایرنا، هفت ماه از آغاز درگیری‌ها در باریکه غزه و کشتار بی‌سابقه فلسطینیان به دست نیروهای رژیم صهیونیستی می‌گذرد. در طول این مدت و در کنار همه ابراز نگرانی‌ها، محکوم کردن‌ها، حمایت از فلسطین و اعتراض‌ها در کشورهای مختلف دنیا به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه، این بار دامنه این اعتراض‌ها به دانشگاه‌های دنیا کشیده شد.

دانشگاه‌های فرانسه همسو با دانشگاه‌های آمریکا، کانادا، هلند، سوئیس، انگلیس و سایر کشورها به صحنه تظاهرات ضداسرائیلی تبدیل شده است.

دانشجویان معترض مطالبات گوناگونی از جمله قطع همکاری با شرکت‌ها و دانشگاه‌های رژیم صهیونیستی را خواستار شده‌اند.

پربیننده ترین خبرها