رونمایی نتانیاهو از موضع جدیدش درباره کشور فلسطین

رونمایی نتانیاهو از موضع جدیدش درباره کشور فلسطین
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 - 17:19

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درخواست جامعه جهانی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین را رد کرد.

العالم- فلسطین اشغالی

رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم اشغالگر، امروز- چهارشنبه- در پیامی ادعا کرد که این رژیم اجازه تشکیل یک کشور فلسطینی را نخواهد داد.

نخست‌وزیر رژیم اشغالگر که بر اساس قوانین بین‌المللی باید متعهد به همکاری با جامعه بین‌المللی برای تشکیل یک کشور فلسطینی باشد، در این پیام مدعی شد: اجازه نمی‌دهیم فلسطینی‌ها یک کشور تروریستی ایجاد کنند که از طریق آن بتوانند به ما حمله کنند.

نتانیاهو که تشکیل کشور فلسطین را زمینه‌ساز از بین بردن رژیم نامشروع صهیونیستی می‌داند، در ادامه گزافه‌گویی‌های خود افزود: هیچ‌کس، نه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نه هیچ نهاد دیگری، نمی‌تواند ما را از حق خود برای دفاع بازدارد.

در شرایطی که رژیم اشغالگر بعد از عملیات طوفان الاقصی در هفت اکتبر(۱۵ مهرماه) با کمبود نیروی کار مواجه شده است، نخست‌وزیر این رژیم بر تسهیل ورود کارگران خارجی به سرزمین‌های اشغالی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت قاطع در روز جمعه گذشته به عضویت فلسطین در سازمان ملل رای مثبت داد.

این قطعنامه به رهبری امارات متحده عربی با حمایت قاطع کشورهای عضو با ۱۴۳ رای مثبت، ۹ رای منفی و ۲۵ رای ممتنع به تصویب رسید.

پس از تصویب این قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل، نمایندگان فلسطین ممکن است برای عضویت در کمیته‌های مختلف سازمان ملل انتخاب شوند.

رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند تا با به نتیجه رساندن پروژه عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی و اسلامی و در عین حال افزایش وابستگی تشکیلات خودگردان فلسطین به این رژیم، مانع تشکیل کشور مستقل فلسطینی شود.

گروه‌های مقاومت فلسطین همواره تاکید کرده اند که تشکیل کشور مستقل فلسطینی از نهر تا بحر، تنها راه حل مساله فلسطین است و تنها سلاح و مقاومت ضامن تحقق این آرمان است.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها