تصویر کودکان گرسنه غزه در کنگره آمریکا به نمایش درآمد+ فیلم

تصویر کودکان گرسنه غزه در کنگره آمریکا به نمایش درآمد+ فیلم
چهارشنبه 16 خرداد 1403 - 09:33

سناتور مستقل ایالت ورمونت آمریکا تصاویر از کودکان فلسطینی گرسنه در باریکه غزه را در صحن مجلس سنای این کشور به نمایش گذاشت و خواستار تحریم سخنرانی برنامه‌ریزی شده نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست مشترک کنگره شد.

العالم - فلسطین اشغالی

سناتور "برنارد برنی سندرز" در سخنرانی روز دوشنبه خود تاکید کرد که جنگ چند ماهه اسرائیل علیه غزه اثرات وحشتناکی بر کودکان فلسطینی در این باریکه داشته است. وی از "مایک جانسون" رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل خوردن "استیکهای فانتزی" در وعده‌های غذایی خود انتقاد کرد چراکه ارتش رژیم صهیونیستی از ورود کمک‌های غذایی حیاتی به غزه جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود کودکان از گرسنگی بمیرند.

وی خواستار لغو سخنرانی "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست مشترک کنگره شد که در بحبوحه تجاوزات فاجعه‌بار رژیم صهیونیستی به غزه، به طور رسمی توسط رهبران دموکرات و جمهوری خواه برای سخنرانی دعوت شده است.

سندرز در طول سخنرانی خود چندین عکس نشان داد و تاکید کرد که هزاران کودک در غزه، در نتیجه سیاستهای نتانیاهو که توسط جانسون، رئیس مجلس برای سخنرانی در کنگره دعوت شده است، از سوءتغذیه حاد رنج می‌برند.

وی تاکید کرد: "من برای این سخنرانی حضور نخواهم داشت."

سندرز یکی از چندین قانونگذار ایالات متحده است که انتظار می‌رود سخنرانی آتی نتانیاهو در کنگره را تحریم کنند. زمان این سخنرانی تاکنون دقیقا مشخص نشده است.

.

"پرامیلا جایپال" دیگر نماینده و رئیس مجمع تقریباً 100 نفره کنگره، روز دوشنبه به آکسیوس گفت که انتظار دارد بایکوت سخنرانی نتانیاهو از سوی نمایندگان واشنگتن "گسترده" باشد و خیلی‌ها از آمدن او به اینجا ناراحت هستند.

به گزارش آکسیوس، چندین قانونگذار که در سخنرانی نتانیاهو در سال 2015 (در کنگره) شرکت کردند، این بار حضور نخواهند داشت.

"الکساندریا اوکاسیو کورتز" نماینده دموکرات در کنگره آمریکا نیز روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نخست‌وزیر اسرائیل "نباید اینجا باشد"، اعلام کرد به تحریم کنگره می‌پیوندد.

پربیننده ترین خبرها