تاکید باقری بر سوء استفاده صهیونیست‌ها از شورای امنیت

تاکید باقری بر سوء استفاده صهیونیست‌ها از شورای امنیت
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 10:48

وزیر خارجه سریلانکا در دیدار با علی باقری در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو بریکس، مراتب تسلیت و ابراز همدردی مجدد دولت و مردم این کشور به مناسبت شهدای پرواز اردیبهشت را ابراز داشت.

العالم - ایران

علی صبری وزیر خارجه سریلانکا در دیدار با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان که در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو بریکس برگزار شد، مراتب تسلیت و ابراز همدردی مجدد دولت و مردم این کشور به مناسبت شهدای پرواز اردیبهشت را ابراز داشت.

باقری در این دیدار با اشاره به اینکه سفر آیت‌الله رییسی به سریلانکا یک سفر تاریخی در روابط ایران و سریلانکا باقی خواهد ماند، گفت: هر چند شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه خسارت برای ما و روابط دو کشور است، اما باید از این میراث ارزشمند رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید صیانت کنیم و برای توسعه و تعمیق روابط بیش از پیش تلاش کنیم.

سرپرست وزارت خارجه خطاب به علی صبری تاکید کرد: حضور سریلانکا در مجموعه دوستان بریکس نشانگر آن است که روابط ما محدود به عرصه دوجانبه نیست؛ بلکه دو طرف باید بیش از گذشته برای استفاده از ظرفیت‌های دو کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی برنامه‌ریزی کنیم.

باقری همچنین با اشاره به تداوم‌جنایات صهیونیست‌ها در غزه تاکید کرد: امروز یکجانبه گرایی از تروریسم و تحریم و جنگ بعنوان ابزاری برای پیشبرد سیاست خارجی و منافع نامشروع خود استفاده می‌کند و ناامنی و بی ثباتی را در جهان گسترش می‌دهد.

وی افزود: آمریکایی‌ها نه تنها از جنایات صهیونیست‌ها در غزه حمایت می‌کند، بلکه از سازوکارهای بین‌المللی مثل شورای امنیت نیز برای حمایت از رژیم صهیونیستی سوء‌استفاده می‌کند. به همین خاطر شاهد استقبال کشورها در پیوستن به مجموعه‌هایی مثل بریکس در چارچوب چندجانبه گرایی هستیم.

علی صبری وزیر امور خارجه سریلانکا نیز در این دیدار با اشاره به سفر بسیار موفق و خاطره آمیز دکتر رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان به سریلانکا تاکید کرد: ما باید در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و توسعه همکاری بین دو کشور را با قدرت ادامه بدهیم.

علی صبری با اعلام آمادگی کشورش برای تقویت همکاری‌ها در عرصه منطقه‌ای و حمایت از حقوق مردم فلسطین به عنوان یک ضرورت انسانی، بر اهتمام ویژه رئیس جمهور سریلانکا برای حمایت انسانی از مردم فلسطین تاکید کرد.

پربیننده ترین خبرها