برخورد اتوبوس و تانکر شیر در هند ۱۸ کشته بر جای گذاشت

برخورد اتوبوس و تانکر شیر در هند ۱۸ کشته بر جای گذاشت
چهارشنبه 20 تير 1403 - 13:09

برخورد یک دستگاه اتوبوس دو طبقه با یک دستگاه تانکر حمل شیر در مسیر «دهلی‌نو» به «لکنو» واقع در شمال هند، ۱۸ کشته و بیش از ۱۹ زخمی بر جای گذاشت که حال برخی مجروحان وخیم گزارش شده است.

العالم - آسیا

به گزارش تارنمای خبری روزنامه هندوستان تایمز، نخست وزیر هند اعلام کرد که به جان باختگان این حادثه ۲۰۰ هزار روپیه و به مجروحان ۵۰ هزار روپیه می پردازد.

نارندرا مودی با انتشار پیامی در شبکه ایکس، ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه، ابراز تاسف کرد و نوشت: در این زمان سخت، قلب ما همراه کسانی است که عزیزان خود را از دست داده اند. من آرزو می کنم مجروحان نیز به سرعت بهبودی کامل را به دست بیاورند. به مقام های محلی دستور داده ام به هر شکل ممکن به افراد حادثه دیده کمک کنند.

به گزارش رسانه های هندی، جاده دهلی به لکنو در منطقه اوننائو، مسیر پرحادثه ای است.

به گزارش ایرنا، در حادثه دیگری که در اوایل سال جاری میلادی رخ داد، بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون که با سرعت زیاد با یک دستگاه اتوبوس برخورد کرد، هشت نفر کشته و بیش از ۲۰ نفر دیگر مجروح شدند. این حادثه در حوالی روستای جمالدیپور در جاده هاردوی - اوننائو در صفی پور رخ داد. به گفته پلیس، اتوبوس حامل ۳۵ مسافر بود که در این حادثه هشت نفر کشته و ۲۰ نفر مجروح شدند.

در یک حادثه دیگر نیز ۴۰ نفر از جمله چند دانش آموز بر اثر واژگونی اتوبوسی در منطقه پانچکولا در هاریانا مجروح شدند. به گفته پلیس، این حادثه به دلیل تخطی از سرعت مطمئن توسط راننده اتوبوس رخ داده است و این خودرو عمومی بیش از ظرفیت مسافر داشت. اضافه بار و وضعیت نامناسب جاده نیز از دلایل دیگر این حادثه عنوان شده بود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها