لیبی در انتظار حکومت قذافی

لیبی در انتظار حکومت قذافی
سه شنبه 30 خرداد 1396 - 19:22

سیف الاسلام فرزند معمر القذافی رهبر پیشین لیبی در جریان حوادث موسوم به بهار عربی سال 2011 بازداشت شد و به مدت شش سال در منطقه الزنتان در حبس بود، به تازگی آزدد شده است و در همین حال، برخی گمانه زنی ها از تلاش او برای قرار گرفتن در راس حکومت لیبی خبر می دهند.

العالم - آفریقا

 پس از آنکه  پارلمان لیبی فرمان عفو وی را صادر کرد و سیف الاسلام نهم ژوئن 2017 از زندان خارج شد،  روزنامه "ازفستیا" روسیه مدعی شد که شاید سیف الاسلام قذافی به زودی در  راس حکومت لیبی جای بگیرد.

این روزنامه به نقل از باسم الصول سخنگوی قبائل لیبی هوادار معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی گفت: بیشتر مردم لیبی تمایل دارند سیف الاسلام رهبر لیبی شود؛ زیرا وی به عنوان رئیس جمهوری لیبی توانایی تحقیق وفاق ملی را دارد.

سیف الاسلام در زمان حکومت پدرش هیچ سمتی در نهادهای حاکم لیبی نداشت اما تاثیر بسیار زیادی بر سیاست لیبی داشت حتی برخی به وی به عنوان جانشین معمر قذافی نگاه می کردند.

این روزنامه افزود: یک مسئول ارتش لیبی دلیل آزادی سیف الاسلام را برقراری  وحدت در جامعه دانسته است.

شورای وزیران طرابلس عفو سیف السلام قذافی را غیر قانونی توصیف کرده است؛ دادگاه جنائی بین المللی هم خواهان بازگرداندن وی به زندان است.
"ویاچیسلاو ماتوزوف" دیپلمات پیشین روسیه، نیز گفت سیف الاسلام در چنین شرایطی برای تحقق اهداف سیاسی خود با دشواری های زیادی روبرو خواهد شد.
217

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها