حزب الله لبنان مخالفت مردم جولان با صهیونیستها را ستود

حزب الله لبنان مخالفت مردم جولان با صهیونیستها را ستود
دوشنبه 26 تير 1396 - 21:49

به دنبال ابراز مخالفت اهالی منطقه اشغالی جولان سوریه با برگزاری انتخابات از سوی رژیم صهیونیستی در این منطقه، حزب الله لبنان ضمن اعلام همبستگی با مردم جولان، از موضع شجاعانه آنها در مخالفت با نقشه های رژیم صهیونیستی قدردانی کرد.

العالم ـ لبنان

در بیانیه روز دوشنبه حزب الله به این مناسبت آمده است: حزب الله از اقدام شجاعانه اهالی منطقه اشغالی جولان سوریه و ابراز مخالفت آنها با نقشه های فتنه انگیز صهیونیستی که درصدد اجرای انتخابات در روستاهای تحت اشغال جولان است تجلیل به عمل می آورد.
حزب الله تاکید کرد که این ابراز مخالفت مردم جولان به منزله اعلام صریح و آشکار هویت عربی سوری جولان و مردم این منطقه است؛ مردمی که با اسرائیلی و صهیونیستی ساختن این منطقه به شدت مخالفت می کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: این خیزش مردمی اهالی جولان و موضع گیری بزرگان و مشایخ و فعالان طیف های مختلف این منطقه که با تعیین محرومیت های اجتماعی و دینی علیه همراهی کنندگان با نقشه های رژیم صهیونیستی همراه شده مقاومتی حقیقی و راستین است و نشان می دهد که اهالی جولان اجازه نخواهند داد رژیم صهیونیستی نقشه های خود برای بلعیدن جولان را پیش ببرد. این مردم مانند خاری در گلوی اسرائیل باقی مانده و اجازه هیمنه بر سرزمین و تاریخ و هویت خود را نخواهند داد.
در پایان این بیانیه آمده است: حزب الله از همه آزادگان منطقه و جهان می خواهد با این انتفاضه مبارک ابراز همبستگی کرده و از هیچ حمایتی از جمله حمایت های رسانه ای و معنوی از این موضع قاطعانه اهالی جولان فروگذار نکنند؛ موضعی که مانند صاعقه ای بر سر اسرائیل فرود آمد و نقشه هایش را نقش بر آب کرد.
به گزارش ایرنا رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرده تصمیم به برگزاری انتخابات موسوم به شوراهای محلی در جولان اشغالی دارد.
هفته گذشته ساکنان استان مرزی قنیطره سوریه در یک تجمع اعتراضی اعلام کردند که بلندی های اشغالی جولان سرزمین سوری و عربی است و باقی خواهد ماند و دوران اشغالگری به پایان می رسد، جولان به آغوش سوریه بازمی گردد و همه برنامه ها و تصمیم های رژیم صهیونیستی درباره آن باطل و غیرقانونی است و هیچ ارزشی ندارد.
وزارت امورخارجه سوریه در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت اعلام کرده که تصمیم رژیم صهیونیستی برای برگزاری انتخابات داخلی در بلندی های جولان سوریه مردود و این اقدام نقض آشکار قوانین بین المللی به شمار می رود.

رژیم صهیونیستی از سال 1967حدود یکهزار و 200 کیلومتر مربع از خاک سوریه در بلندی‌های جولان را اشغال کرده است.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها