سفیر ریاض در اسلام آباد مطرح کرد:

دعوت عربستان از ایران برای پیوستن به ائتلاف سعودی!

دعوت عربستان از ایران برای پیوستن به ائتلاف سعودی!
يکشنبه 28 آبان 1396 - 19:43

سفیر عربستان در پاکستان به زعم واهی خود ابراز امیدواری کرد که ایران هم به کشورهای عضو ائتلاف سعودی پیوسته و تحت رهبری آل سعود به مبارزه با تروریست‌ها بپردازد.

العالم - عربستان سعودی

نواف بن سعید سفیر عربستان در پاکستان مدعی شد: دلیل اصلی پیچیده شدن و طول کشیدن جنگ یمن این است که ایران به پشتیبانی عده‌ای در یمن می‌پردازد و ما اجازه نخواهیم داد به تمامیت ارضی عربستان آسیبی برسد.

بن سعید افزود: با وجود ارتباطمان با پاکستان ما ارتباط بسیار خوبی با هند داریم و نمی‌توانیم چشم خود را به روی آنها ببنیدیم، در هند بیش از 300 میلیون مسلمان زندگی می‌کنند.

او گفت: قطر کشور برادر ماست و ممکن است میان دو برادر روابط خدشه دار شده و حتی مجبور شویم آنها را مجازات کنیم! ولی در هر حال آنها برادر ما هستند.

بن سعید تصریح کرد: در خصوص مبارزه با تروریسم متاسفانه چهره پاکستان آنگونه که مطابق حقیقت است در جهان شناسانده نشده است ، اسلام آباد عزمی بسیار جدی در مبارزه با تروریسم دارد و ما از نزدیک شاهد تلاش‌های این کشور هستیم.

سفیر ریاض در اسلام آباد اضافه کرد: اگر کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان باعث پیشرفت اقتصاد پاکستان شود، ما آماده هرگونه همکاری هستیم و قطعا از مسیرهایی که باعث پیشرفت پاکستان شود حمایت خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا یک قدرت بزرگ است و فشاری که اینک بر پاکستان وارد می‌کند کاملا درست است! امیدواریم روابط آمریکا و پاکستان به زودی بهتر شود.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها