ایران در توسعه محصولات دانش بنیان به زودی سرآمد منطقه می شود

ایران در توسعه محصولات دانش بنیان به زودی سرآمد منطقه می شود
چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 17:38

وزیر جهاد کشاورزی گفت: باید با اشراف کامل به ظرفیت ها، درصدد رشد و توسعه و ارتقاء محصولات دانش بنیان بوده و سرآمد ملت های جهان باشیم و براساس پیش بینی های صورت گرفته در آینده نزدیک سرآمد منطقه در این زمینه خواهیم بود.

العالم ـ ایران ـ علمی

محمود حجتی عصر چهارشنبه در آیین رونمایی از 8 واکسن دامی و انسانی که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمدعلی نجفی استاندار البرز در شهرک صنعتی نظرآباد، با اشاره به اینکه مردم ایران شایسته بهترین محصولات و خدمات در حوزه های مختلف هستند، ادامه داد: ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری وجود دارد ولی مشروط به اینکه در زمینه های گوناگون به باور برسیم. 
وی با اشاره به مشکلات و برخی نارسایی در اداره امور، گفت: با همکاری همگانی می توان در جهت رفع مشکلات قدم برداشت و سرآمد کشورها بود. 
حجتی با اعلام اینکه این مجموعه تولیدی سابقه دیرینه ای در تولید محصولات دارویی واکسن های انسانی دارد، گفت: بخشی از نیازهای کشور توسط محصولات تولیدی این واحد تامین می شود. 
وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: واحدهای تولیدی داخل از جمله در بخش واکسن کشور در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته اند اما بخشی از نیاز کشور در این زمینه از خارج کشور تامین می شود. 
وی با بیان اینکه فعالیت این مجموعه قابل تقدیر است، افزود: با تلاش و همت مضاعف می توان با این سرعت تولیدات مهم در زمینه واکسن دامی و انسانی داشت. 
وزیر جهادکشاورزی با اشاره به توانمدی موجود در خلق ابزار مورد نیاز توسط محققان و متخصصان جوان ایرانی از جمله در حوزه تولید واکسن، گفت: با توجه به سطح کیفی محصولات تولیدی می توانیم در بازارهای جهانی حصور پیدا کنیم. 
به گزارش ایرنا، 8 نوع واکسن دامی و انسانی عصر چهارشنبه در آیینی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و محمدعلی نجفی استاندار البرز با سرمایه گذاری اولیه ۲۲ میلیارد تومان و توان خالص سازی ۱۰ هزار لیتر پلاسما، در نظرآباد استان البرز رونمایی شد.
این واکسن ها که یکی از مهمترین آنها واکسن دامی بنام پی پی آر است و نیاز کشور به این واکسن ها را تامین خواهد کرد در شهرک صنعتی سپهر شهرستان نظرآباد استان البرز رونمایی شد.
بخشی از این واکسن ها از محصولات پادرا سرم البرز با هدف تولید پادزهر های مار و عقرب برای انسان تولید شده است.
این شرکت با رعایت استانداردهای جهانی زیر ساخت پادزهر را در داخل ایجاد کرده است.
واکسن پی پی آر، توان خالص سازی ۱۰ هزار لیتر پلاسما در سال را دارا می باشد که ضمن تامین نیاز کشور توانایی ورود به بازار های بین المللی را دارد. 
هم اکنون ۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم در این شرکت فعالیت می کنند. پیش بینی سه سال اول صادرات این شرکت بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار است.
سرمایه گذاری اولیه برای تولید واکسن پی پی آر، ۲۲ میلیارد تومان که به طور کامل توسط بخش خصوصی تامین شده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها