بازنگری در حکم مبلغ متجاوز سعودی

بازنگری در حکم مبلغ متجاوز سعودی
سه شنبه 24 بهمن 1391 - 14:33

العالم - خشم مردم عربستان و فعالان حقوق بشری در مجامع بین المللی، آل سعود را وادار به بازنگری در حکم مبلغ وهابی متجاوز به دختر 5 ساله اش کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، حکم دادگاهی درعربستان سعودی علیه "فیحان الغامدی"مبلغ وهابی که به دختر 5 ساله اش تجاوز کرد و با ضرب و شتم شدید کودک خردسال را به قتل رساند، خشم افکار عمومی و نهادهای حقوق بشری را به دنبال داشت.
لما الغامدی در 25 دسامبر 2011  با جراحات ناشی از شکستگی جمجمه، استخوانهای قفسه سینه، دست چپ، وجود آثار سوختگی، کبودی و پارگی در بافت های بدنش در بیمارستان بستری شد؛ بخش مددکاری اجتماعی بیمارستان اظهارات مادر لما را تایید و اعلام کرد که دختر خردسال بارها مورد تجاوز قرار گرفته است.
لما سرانجام در 22 اکتبر 2012 در بیمارستان جان  سپرد.
اما پس از مرگ لما در کمال ناباوری قاضی دادگاه حکم داد که زمان بازداشت متهم برای مجازات زندان وی کفایت می‌کند و وی تنها می‌بایست پنج هزار دلار دیه بپردازد.
این حادثه سبب خشم مردم عربستان شد و فعالان حقوق بشری خواستار اشد مجازات وی و دیگر عاملان خشونت علیه زنان و کودکان شدند.
 پس از گسترش اعتراضات مردمی برخی شخصیت های بارز خاندان سعودی برای اعمال مجازات شدید درباره متهم دخالت کردند؛ پس از آن وزارت دادگستری عربستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که نامبرده همچنان در زندان به سر می برد و پرونده اش در حال بررسی است. اما هفته گذشته خبری منتشر شد که متهم پس از پرداخت دیه از زندان آزاد شده است.
این درحالی است که مادر مطلقه لما خواستار اعدام پدر متجاوز شده بود.
به گفته وی جلسه دوم دادگاه متهم فردا تشکیل خواهد شد و قرار است نامادری کودک در دادگاه درباره این جنایت گواهی دهد.
گفتنی است الغامدی اعتراف کرده است که پس از تردید درباره بکارت کودکش با چوب و کابل او را کتک زده است، اما شواهد از تجاوز چندین باره به وی حکایت دارد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها