فیلم؛ نوجوانی که به 23 زبان صحبت می کند

دوشنبه 14 مرداد 1392 - 21:47

یک نوجوان آمریکایی به بیش از بیست زبان زنده دنیا صحبت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "تیم دونر" به اندازه ای به این زبان ها مسلط است که در گفتگوی زنده با شبکه هایی که به هریک از این زبان ها برنامه پخش می کند، به راحتی درباره کشورهایی که آن زبان در آنها کاربرد دارد، سخن می گوید؛ برخلاف عده ای که در گوشه و کنار دنیا مدعی سخن گفتن به زبان های مختلف هستند، تنها در همین حد که یک جمله کوتاه را به انتخاب خود به چند زبان مختلف تکرار کنند!

ویدیوی فوق، بخشی از یک فیلم طولانی است که در آن، این دانش آموز 17 ساله آمریکایی به زبان فارسی سخن می گوید. در بخش های دیگر این فیلم، وی به شکلی اعجاب آور به چندین زبان دیگر هم سخن می گوید و در باره کشورهای مختلف اظهار نظر می کند. وی عربی را به لهجه های لبنانی و مصری سخن می گوید و در این فیلم اظهار می دارد که امیدوار است تا پایان تابستان، لهجه عراقی رانیز فرا گیرد.

دونر در یکی از برنامه های شبکه های انگلیسی زبان، در جواب سوال مجری برنامه، فارسی را بهترین زبان مورد علاقه خود می داند و در اثبات آشنایی خود با گنجینه های زبان فارسی، در برابر دیدگان متعجب مجریان آمریکایی، با لهجه شیرینش بیت زیر را از حافظ می خواند:

زاهد خلوت نشین، دوش به میخانه شد
از سرِ پیمان گذشت، بر سرِ پیمانه شد

او خیلی از ضرب المثل های فارسی را هم می داند و فارسی را با لهجه ای جالب صحبت می کند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها