باج‌دهی پسران عربستانی به دختران هکر مراکشی

باج‌دهی پسران عربستانی به دختران هکر مراکشی
چهارشنبه 17 مهر 1392 - 19:02

یک هکر کلاه سفید متخصص در نجات قربانیان هک و باج‌گیری، پسران عربستانی را رکورددار باج‌دهی؛ و دختران مغربی را رکورد دار باج‌گیری اینترنتی دانست.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، یک هکر متخصص در نجات قربانیان هک، بدون این که نامش را فاش کند، به پایگاه اینترنتی الوئام گفت: کاربرانی در عربستان، لینک هایی دریافت می کنند که به محض کلیک کردن بر روی آن ها، گرفتار دام هکر می شوند و هکر با سرقت فیلم و اطلاعات از وبکم و رایانه قربانی، او را ناچار به باج دادن می کند.

وی با بیان نمونه هایی از درخواست کمک قربانیان هک، گفت: هکرها، به فیس بوک یا تویتر شخص، پیامی حاوی لینک می فرستند، وقتی شخص بر روی لینک کلیک می کند، شخص قربانی را گرفتار می کند. آن گاه با واژه های فریبکارانه و ارسال تصاویر مبتذل، سعی می کند طعمه را به انجام کارهایی نظیر برهنه شدن در برابر وبکم وادارد. آن گاه اقدام به ضبط تصاویر دریافتی از وبکم طعمه می کنند و پس از چند دقیقه آن تصاویر را برای قربانی بازپخش می کنند و تهدید می کنند درصورتی که به عنوان مثال پنج هزار ریال عربستانی به حساب هکر واریز نکند، این فیلم را بر روی صفحه فیس بوک یا تویتر آن شخص پخش خواهد کرد و آبروی او را نزد نزدیکان و خانواده شخص خواهد برد.

این هکر، بیشتر قربانیان را دختران و پسران بیست تا چهل سال اعلام کرد و سطح تحصیلات آن ها را دانشگاهی و کارمندان شرکت های خصوصی دانست و افزود: از حساب هایی که باجگیرها برای دریافت پول ارائه می کنند، می توان دریافت که اکثر هکرها، دخترانی مغربی هستند و تعداد کمی مصری و الجزایری نیز در میان آنها وجود دارند. مبالغ باج گرفته شده نیز بین پنج هزار تا سی هزار ریال عربستان (4 تا 24 میلیون تومان) بوده است.

26

پربیننده ترین خبرها