گزارش العالم از جنایات تکفیری‌ها علیه شیعیان یمن + فیلم

سه شنبه 15 بهمن 1392 - 21:22

یمن، العالم - پس از پاکسازی شهر الحوث در استان عمران یمن به دست مبارزان حوثی، سلاح‌های سنگین و تجهیزات نظامی کشف شده در مقر آل احمر، نشان از مبدأ آمریکایی و سعودی این سلاح‌ها دارد.

خبرنگار العالم در یمن روز سه شنبه گزارش داد، پس از فرار تکفیری های الاحمر از شهر، "جنایات هولناک" آن ها فاش شده و کشف اجساد کودکان کم سن و سالی که در اثر شکنجه جان باخته اند، از آن جمله است.

تصرف شهر حوث، آخرین پایگاه آل احمر، واقعیت های بسیاری را آشکار کرده است. در تصاویر ثبت شده از مقر وی قبل از انفجار، انواع متعدد سلاح های سنگین و متوسط با نشان برخی کشورهای عربی و غربی کاملا مشخص است. در میان این تصاویر، ابزارهای شکنجه مخالفان نیز جلب توجه می کند.

یک شهروند یمنی به خبرنگار العالم گفت، در خانه حسین الاحمر سلاح هایی را دیدیم که دارای نشانهای سعودی و آمریکایی بودند، و این ثابت می کند که این دو کشور، حامیان اصلی جنگ در یمن هستند.

با پاکسازی "حوث"، زندگی عادی به این شهر بازگشته است و آوارگان در حال بازگشت به خانه های خود هستند. در این میان آنچه نگاه رهگذران را به خود جلب می کند، تانک ها و خودروهای زرهی از کار افتاده و منهدم شده ارتش یمن است که در جبهه آل احمر استفاده می شده است.

به گفته احمد المختفی، خبرنگار العالم در یمن، رئیس الاحمر تا  زمان فرار از شهر، هرگونه جنایتی را مرتکب شده است.

وی افزود: تصاویر اجساد قربانیان بی گناه در  سطح شهر نشانگر جنایت های هولناکی است که شبه نظامیان الاحمر در ساعات پایانی قبل از فرار از شهر  انجام داده اند. آنان حتی به کودکان کم سن و سال نیز رحم نکردند. در این میان تانکرهای مملو از مواد منفجره و آماده انفجاری دیده می شود که عناصر الاحمر برای وارد کردن بیشترین خسارت ها به اهالی شهر، تهیه کرده بودند.

عبد الکریم الرازحی، فعال رسانه ای یمنی هم در این باره به خبرنگار ما گفت: تکفیری ها و شبه نظامیان الاحمر جنایت های زیادی مرتکب شدند. به عنوان نمونه آنان شنبه گذشته گروهی از شهروندان را که از منطقه شهارا به صنعا سفر کرده بودند، مستقیما هدف گلوله قرار دادند. این جنایت با هیچ یک از ارزش ها و اصول انسانی سازگاری ندارد.

یکی دیگر از شهروندان حوث هم به خبرنگار ما گفت: آنچه خاندان الاحمر انجام دادند، به هیچ عنوان در چارچوب های انسانی و دینی نمی گنجد و اگر حکومت عادلی وجود داشت، آن ها تا این حد به جنایت های خود ادامه نمی دادند.


16:40- 2-4- tok

پربیننده ترین خبرها