ارتباط بازگشت حریری با دستگیری شاهزاده سعودی

ارتباط بازگشت حریری با دستگیری شاهزاده سعودی
شنبه 1 شهريور 1393 - 15:22

خطیب جمعه مسجد قدس در لبنان، علت بازگشت "سعد حریری" رهبر جریان المستقبل به لبنان را تلاش برای سرپوش نهادن بر بازداشت یکی از شاهزادگان سعودی دانست که در منطقه عرسال در لبنان، به توزیع پول مشغول بود.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شیخ "ماهر حمود" در خطبه نماز جمعه در مسجد قدس گفت: با آغاز بحران سوریه، برخی از مسائل در هاله ای از ابهام بودند، اما اکنون دیگر گرد و غبار فرونشسته و بسیاری از مسائل روشن شده است. اکنون کاملا مشخص شده است که داعش، النصره و دیگر گروهک های مشابه آن ها، ملت سوریه نیستند و آن چه در سوریه می گذرد، انقلاب مردمی نیست؛ بلکه فتنه ای است که با پشتیبانی نفت اعراب سامان دهی شده.

به نوشته سایت خبری آسیانیوز، شیخ ماهر حمود تاکید کرد: ماجرای کمک یک میلیاردی عربستان به ارتش لبنان و همچنین بازگشت سعد الحریری به لبنان نیز اقدامی بود که هدف از آن سرپوش نهادن بر بازداشت یک جنگ سالار سعودی است. این شخص در حال توزیع پول در عرسال لبنان دستگیر شد؛ بنابراین نباید کمک مالی عربستان را لطفی به لبنان تلقی کرد.

وی تاکید کرد: همچنین اکنون دیگر روشن شده است که مقاومت، حزبی واحد و یکپارچه از لبنان تا فلسطین است و کسانی که در عراق با آمریکا می جنگند و ضد طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادگی می کنند، را نیز در بر می گیرد.

خطیب جمعه مسجد قدس افزود: "محمد الضیف" به نمادی واقعی تبدیل شده بود که خواب را از چشمان رژیم صهیونیستی ربوده بود؛ به صورتیکه ترور او به رویایی برای این رژیم تبدیل شده بود.

وی خاطرنشان کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی سعی کرد با ترور او، شکست ارتش این رژیم در غزه را جبران کند، اما این تلاش ها نیز به خواست خدا ناکام ماند تا الضیف برای پنجمین بار از اقدامات تروریستی دشمن صهیونیست جان به سلامت ببرد و با این که در این عملیات زخمی شد، اما همچنان عهده دار فرماندهی میدانی گردان های قسام در فلسطین است.

شیخ ماهر حمود تأکید کرد: اقدام رژیم صهیونیستی در ترور سه تن از فرماندهان دلاور عملیاتی فلسطینی، به هیچ وجه نمی تواند به مثابه پیروزی واقعی برای این رژیم تلقی شود، چرا که نمی تواند شکست میدانی این رژیم در غزه را جبران کند.

26

پربیننده ترین خبرها