واکنش عراق به سخنان رئیس جمهور فرانسه

واکنش عراق به سخنان رئیس جمهور فرانسه
چهارشنبه 14 آبان 1393 - 09:33

وزارت دفاع عراق از سخنان رئیس جمهور فرانسه درباره ارتش عراق اظهار شگفتی کرد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت دفاع عراق با اظهار شگفتی از اظهارات فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه که خواستار تلاش های بیشتر ارتش عراق برای مبارزه با داعش شده بود اعلام کرد: ارتش عراق با هدف آزادسازی همه مناطق عراق از کشور دفاع خواهد کرد و تشکیل ارتش ملی با حضور همه طوایف عراق به زودی به سرانجام خواهد رسید.
در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است: عراق از نقش فرانسه در پیوستن به ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم و حمایت هوایی از نیروهای ارتش عراق قدردانی می کند، اما از اظهارات رئیس جمهور این کشور نیز اظهار شگفتی می کند که خواستار تلاش های بیشتر عراق عراق برای مبارزه با گروه تروریستی داعش و حضور همه طوایف در ارتش شده است.
وزارت دفاع عراق تأکید کرد: ارتش عراق تمام تلاش خود را به کار گرفته است و خالصانه در حال مبارزه با داعش و دیگر گروه های تروریستی در خاک عراق است. عراق سرزمین ماست و ما با جان و دل از آن دفاع می کنیم و در راه آزادی مناطق آن از دست تروریست ها همه دارایی های خود را فدا می کنیم.
وزارت دفاع عراق در ادامه افزوده است: تشکیل ارتشی ملی با حضور همه قومیت ها و طوایف از اولویت های دولت جدید عراق است و وزارت دفاع برای تحقق این امر تلاش می کند.
در همین حال، دفتر نخست وزیری عراق نیز روز سه شنبه اظهارات رئیس جمهور فرانسه را نادرست قلمداد و اعلام کرد: این اظهارات نشان دهنده واقعیت های موجود نیست.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها