تظاهرات در میدانها و تعطیلی اماکن تجاری بحرین

تظاهرات در میدانها و تعطیلی اماکن تجاری بحرین
شنبه 29 فروردين 1394 - 11:39

اقشار مختلف مردم بحرین در تظاهرات و تحصن های گروه های انقلابی مخالف آل خلیفه به صورت گسترده شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از "منامه پست" گروه های انقلابی بحرینی عصر دیروز (جمعه) برای بزرگداشت چهارمین سالگرد انقلاب 14 فوریه فراخوان دادند که با مشارکت گسترده مردم، از همه گروه ها و هم چنین رده های متخلف سنی همراه شد.
شرکت کنندگان بار دیگر بر ادامه فعالیت های انقلابی خود تا محقق شدن اهداف انقلاب 14 فوریه در زمینه ایجاد نظام سیاسی جدیدی مبتنی بر عدالت ، آزادی و برابری تاکید کردند وبا انقلاب بحرین پیمان دوباره بستند.
مردم بحرین در این تحصن با وجود سیاست سرکوبگرانه، خشونت شدید نیروهای امنیتی برای جلوگیری از فعالیت های قانونی اشان ، بر دست یابی به خواسته های خود تاکید کردند.
نیروهای امنیتی با حمایت خودروهای نظامی وزارت کشور، با شلیک بمب های گازی و سمی و گلوله های ممنوعه ساچمه ای معترضان را که به صورت مسالمت آمیز در حال تظاهرات بودند هدف قرار دادند و به سوی آنان شلیک کردند که به زخمی شدن شمار زیادی از تظاهرکنندگان منجر شد.
گفتنی است شبه نظامیان نقاب دار با حمله به منازل، شمار زیادی ازجوانان ، کودکان و زنان را بازداشت و به سرکوب تظاهرات مسالمت آمیزی مبادرت کردند که خواهان آزادی زندانیان، تعیین سرنوشت مردم توسط خود، برقراری عدالت و دموکراسی و پایان تبعیضها بودند.
گفتنی است همه شهرها و مناطق بحرین طی چند روز اخیر شاهد برگزاری تحصن هایی بود که به مختل شدن حرکت عبور و مرور منجر شد به گونه ای که دامنه فعالیت تظاهرکنندگان انقلابی به بسیاری از خیابان ها و میدان های اصلی و حیاتی سراسر بحرین کشیده شد و اماکن تجاری نیز تعطیل شدند.

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها