مصر در انتظار صدور اولين حكم مرسی

مصر در انتظار صدور اولين حكم مرسی
سه شنبه 1 ارديبهشت 1394 - 10:48

مردم مصر در انتظار صدور اولين حكم قضايی عليه محمد مرسی رئيس جمهور مخلوع اين كشور به سرمی برد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر با اتهاماتی درخصوص قتل تظاهرکنندگان جلوی کاخ ریاست جمهوری در دسامبر سال 2012 میلادی روبرو است. این پرونده به "پرونده کاخ الاتحادیه" مشهور شده است.
مرسی به همراه 14 نفر دیگر محاکمه می شود که محاکمه 7 نفر از آنها غیابی است. در بین متهمان شماری از اعضای بارز گروه اخوان المسلمین مصر حضور دارند که خود مرسی وابسته به این گروه است.
در جریان درگیری بین طرفداران مرسی و مخالفانش مقابل کاخ ریاست جمهوری در سال 2012 میلادی در قاهره، 11 نفر کشته شدند اما این پرونده در ارتباط با کشته شدن یک روزنامه نگار و دو نفر از مخالفان مرسی است.
در همین حال، گروه اخوان المسلمین در بیانیه‌ای محاکمه مرسی و سایر اعضای این گروه را محکوم، و دولت "عبدالفتاح سیسی" رئیس جمهور کنونی مصر را به سوء استفاده از نهاد قضایی این کشور متهم کرد. اخوان المسلمین هشدار داد که این اقدمات سیسی ممکن است کشور را عملا وارد یک تونل تنگ و تاریک کند.
گروه اخوان المسلمین که پس از برکناری مرسی در فهرست گروههای تروریستی دولت مصر قرار گرفته است، از مردم خواست تا برای دفاع از مرسی به خیابانها بیایند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها