وکیل بحرینی تأکید کرد:

مخالفت با ارائه اسناد بیگناهی شیخ سلمان در دادگاه

مخالفت با ارائه اسناد بیگناهی شیخ سلمان در دادگاه
جمعه 4 ارديبهشت 1394 - 11:52

عضو تیم وکلای دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین گفت: مخالفت بیدادگاه بحرین با پخش نوارهای تصویری سخنرانی های شیخ علی سلمان، بیانگر ناعادلانه بودن محاکمه ها در این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "جلیله السید" گفت: با امتناع دادگاه از پخش نوارهای یاد شده، اولین شالوده محاکمه عادلانه فروریخت. اینها همان سخنرانی هایی هستند که دادستانی کل بحرین بر آنها تکیه کرد در حالیکه تیم وکلا با تکیه بر آنها بیگناه بودن شیخ از تمامی اتهامات نسبت داده شده را به اثبات رساند.
وی دیروز (پنجشنبه) به دنبال برگزاری چهارمین جلسه محاکمه شیخ علی سلمان در روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی برگزار شده در مقر جمعیت الوفاق توضیح داد: هیات دفاع همچنان بر خواسته خود در خصوص حضور وزیر کشور و رییس امنیت کل کشور در دادگاه اصرار می ورزد.
پایگاه اینترنتی الوفاق ضمن اعلام این مطلب به نقل از جلیله خاطرنشان کرد: دادگاه  مانع از آن شد تا هیات دفاع 70 درصد سوالهای خود را از شاهدان عینی تایید کننده  بپرسد که جزو افسران وزارت کشور بودند. در حالیکه اجازه داد تا تمامی سوالها از شاهدان نفی کننده پرسیده شود.
وی اظهار داشت: شاهدان عینی همگی اتفاق نظر داشتند که شیخ علی سلمان بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات و حاکمیت قانون اساسی پایبند و متعهد است. کاملا روشن است بازداشت شیخ علی سلمان بی هیچ دلیلی ادامه یافته است . حکومت با این کار می خواهد او و خانواده اش را مجازات کند.
جلیله گفت : اقدامات دادگاه و مخالفتش با فهرست خواسته های هیات دفاع نشان می دهد که دادگاه در نظر دارد به زودی حکم خود را در مورد شیخ علی سلمان صادر کند.

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها