محکومیت شهرک سازی های جدید در فلسطین اشغالی

محکومیت شهرک سازی های جدید در فلسطین اشغالی
شنبه 19 ارديبهشت 1394 - 08:58

العالم - جامعه جهانی به شدت نسبت به طرح جدید رژیم صهیونیستی در خصوص ساخت 900 واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم بان کی مون دبیر کل سازمان ملل نیز در واکنش به این اقدام رژیم صهیونیستی تاکید کرد که به محض آغاز به کار دولت جدید رژیم صهیونیستی، گزینه های حقیقی برای بازگشت به میز مذاکرات سازش را با بنیامین نتانیاهو مورد بحث و گفتگو قرار خواهد داد.

استیون دوگریک سخنگوی بان کی مون تصریح کرد که مون نسبت به طرح شهرک سازی جدید رژیم صهیونیستی در قدس شدیدا ابراز نگرانی کرده است.

شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در حالی است که کشورهای اروپایی هم در این باره به رژیم صهیونیستی هشدار داده و خواستار توقف شهرک سازی های غیر قانونی و تضییع حقوق فلسطینیان شده اند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین نیز اعلام کرد، آمریکا موافقت رژیم صهیونیستی با احداث 900 واحد مسکنونی جدید در شرق قدس اشغالی را ناامید کننده خوانده است. همچنین ترکیه نیز آن را بی اعتنایی به قوانین بین المللی دانسته و جامعه جهانی به شدت نسبت به این مسئله ابراز نگرانی کرده است.

جف راتکه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه دیروز پنجشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی تصریح کرد که کشورش به شدت مخالف هرگونه ساخت و ساز رژیم صهیونیستی در قدس شرقی است.

راتکه نسبت به ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی ابراز نگرانی و تاکید کرد که ما قاطعانه می گوییم که شهرک سازی رژیم صهیونیستی در قدس اقدامی غیر قانونی است.

از سوی دیگر، جنبش صهیونیستی "صلح اکنون" دیروز پنجشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی قصد احداث 900 واحد مسکونی جدید در شهرک صهیونیست نشین رمات شلومو در قدس شرقی را دارد.

این جنبش افزود که این طرح در سال 2013 از سوی دولت تصویب شده بود و این هفته نیز کمیته نقشه کشی صهیونیستی در قدس اشغالی با آغاز ساخت واحدهای جدید موافقت کرد.

" حاغيت اوفران "، سخنگوي يك گروه صهیونیستی "صلح اكنون" گفت: كميته برنامه ريزي در قدس با اين درخواست موافقت كرده و واحدهاي شهرك نشين در رمات شلومو احداث خواهد شد.

وی افزود: موافقت با احداث واحدهاي ياد شده چند ساعت قبل از اقدام بنيامين نتانياهو، نخست وزیر اسراییل، در اعلام تشكيل دولتي ائتلافي صورت گرفت.

شبكه 10 تلویزیون رژيم صهیونیستی هم روز دوشنبه خبر داده بود كه مسوولان اسرایيلي تصميم كميته برنامه ريزي براي احداث 1500 واحد شهرك نشين جديد در رمات شلومو را تاييد كردند.

درهمین حال وزارت خارجه ترکیه نیز در بیانیه ای اقدام رژیم صهیونیستی به ساخت 900 واحد مسکونی جدید در قدس را بی اعتنایی به قوانین بین المللی دانست.

در این بیانیه آمده که شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی هیچ مشروعیتی ندارد و با قوانین بین المللی در تضاد است و به هیچ وجه نمی توان آن را پذیرفت.

رسانه های صهیونیستی در ماه فوریه گذشته طرح های رژیم صهیونیستی برای ساخت 63 هزار واحد مسکونی جدید در اراضی اشغالی طی سال های آینده را برملا کردند.

این رسانه ها اشاره کردند که اوری آرئیل وزیر مسکن رژیم صهیونیستی از حزب خانه یهودی ـ شریک و همپیمان نتانیاهو ـ طرحی را برای ساخت بیش از 48 هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری و حدود 15 هزار واحد مسکونی دیگر در قدس اشغالی ارائه داده است.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها