نزدیک شدن کردهای سوریه به شهر مرزی "تل ابیض"

نزدیک شدن کردهای سوریه به شهر مرزی
يکشنبه 24 خرداد 1394 - 22:19

کردهای سوری در ادامه پیشروی برای پاکسازی مناطقی در شمال شرقی سوریه از عناصر داعش، به نزدیکی شهر استراتژیک تل ابیض رسیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، درگیری کردهای سوریه با تروریست های داعش به نزدیکی شهر استراتژیک تل ابیض رسیده و درگیری ها بین طرفین شدت گرفته است، این شهر نزدیک مرز ترکیه قرار دارد.
"حسین خوگر" از فرماندهان یگان های دفاع مردمی کردها و مسؤول روابط عمومی جبهه تل ابیض در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: درگیری ها در نزدیک ترین نقاط به شهر و در اطراف اولین خط مقدم تروریست ها در اطراف شهر در جریان است.
به دنبال پاکسازی شهر استراتژیک "عین العرب" توسط کردهای سوریه از وجود عناصر داعش، نیروهای مردمی کردها در حال پیشروی به طرف سایر مناطق تحت اشغال داعش هستند، و در صورت کنترل بر شهر تل ابیض یکی از مهمترین خطوط امدادی داعش قطع خواهد شد.
در پی شدت گرفتن درگیری‌ها بین نیروهای کرد سوری و عناصر داعش و فرار هزاران نفر از ساکنان شهر مرزی "تل ابیض"، دولت ترکیه ورود آوارگان سوری به این کشور را ممنوع کرد.
شماری از آوارگان سوری امروز پس از تحمل رنجها و موانع فراوان، توانستند از برخی مناطق مرزی راهی را برای ورود غیرقانونی به خاک ترکیه پیدا کنند.
"رجب طیب اردوغان" روز یکشنبه مدعی شد که پیشروی کردهای سوریه در منطقه "تل ابیض" در آینده تهدیدی برای ترکیه به شمار خواهد آمد.
فعالان حقوق بشر و همچنین مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه تأکید دارند که شهر مرزی تل ابیض که کردهای سوریه در آستانه ورود به آن هستند، گذرگاه و محل تردد اصلی تروریستهای داعش به ترکیه شمار می آید.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها