اقامه نماز وحدت اهل تسنن و تشیع با حضور امیر کویت

اقامه نماز وحدت اهل تسنن و تشیع با حضور امیر کویت
جمعه 12 تير 1394 - 16:24

مراسم نمازجمعه مشترک بین شهروندان شیعه و اهل سنت کویت امروز با حضور امیر این کشور در مسجد اعظم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از خبرگزاری دولتی کویت، شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت و جمعی از مسئولان ارشد این کشور نماز جمعه امروز را در مسجد اعظم خواندند.

شیخ نواف الصباح ولیعهد ، مرزوق الغانم رئیس مجلس امت ، شیخ ناصر الصباح وزیر امور دفتر امیری ، شیخ محمد الصباح وزیر کشور و تعداد دیگری از مسئولان ارشد کویت در نماز جمعه حضور داشتند.

ولید العلی پیش نماز مسجد اعظم کویت خطبه های نماز جمعه را ایراد کرد که این خطبه ها در همه هزار و 400 مسجد این کشور پخش شد.

تدابیر شدید امنیتی در اطراف مسجد اعظم کویت اتخاذ شده بود و نمازگزاران در نزدیکی مسجد توسط نیروهای امنیتی و هنگام ورود به آن نیز توسط نگهبانان بازرسی می شدند.

نماز جمعه کویت برای تأکید بر وحدت ملی با حضور امیر این کشور برگزار شد. هدف از برگزاری این نماز جمعه همچنین تاکید بر این نکته بود که پیروان مذاهب همه مسلمان هستند و تسامح و محبت پیوند دهنده آنها است و همه در برابر خالق متعال سجده می کنند و قلب های آنها با محبت و برادری به یکدیگر پیوند می خورد.

یعقوب الصانع وزیر دادگستری و وزیر اداره اوقاف و امور اسلامی کویت پیشتر گفته بود: خطبه نماز جمعه، واحد خواهد بود و همه اقشار ملت کویت را در برخواهد گرفت. این خطبه نماز جمعه با عنوان "خداوندا این سرزمین را از امنیت برخوردار فرما" در مسجد اعظم کویت و همه مساجد بنا به دستور شیخ جابر المبارک نخست وزیر کویت برگزار خواهد شد.

وی در کنفرانس مطبوعاتی خود در مسجد اعظم کویت افزود: ابتکار عمل امیر کویت برای برگزاری مراسم عزاداری شهدای مسجد امام صادق (ع) در مسجد اعظم(بزرگترین مسجد کویت) نماد وحدت ملی و ظرف ایمانی است که همه تفاوتها در آن ذوب می شود و این شعار واحد طنین انداز می شود که "کویت برای همه کویتی ها است".

چندی پیش حمله انتحاری به نمازگزاران مسجد امام صادق (ع) کویت 27 شهید و 227 زخمی برجای گذاشت.

بزرگترین مسجد کویت در سال 1986 در نزدیک ساحل خلیج فارس در شهر کویت احداث شد و شمار نمازگزاران در صحن های آن در جریان مناسبت ها تا 170 هزار نفر می رسد.

 


 

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها