استفاده سفارت بحرین درآلمان از نام خلیج فارس

استفاده سفارت بحرین درآلمان از نام خلیج فارس
شنبه 7 شهريور 1394 - 12:02

العالم - سایت اینترنتی سفارت بحرین در آلمان با درج نام رسمی خلیج فارس در وبگاه خود، موجب ناخشنودی دولت بحرین شده است.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از سایت منامه پست، در بخش آلمانی زبان این سایت، بحرین به عنوان جزیره ای در مرکز خلیج فارس معرفی شده است.

مسوولان این سایت اسم واقعی خلیج فارس را به همان شکلی که در تمام اسناد بین المللی قدیم و جدید آمده است و البته کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به خصوص عربستان و بحرین منکر آن شده اند، ذکر کرده است.

در حالی که حاکمان بحرین با اشاره عربستان همیشه در هر ریز و درشتی ایران را متهم کرده و باعث ایجاد دشمنی در قبال جمهوری اسلامی ایران می شوند، در چنین شرایطی درج چنین خبری مثل کابوس روی سرشان فرود آمده است.

رسانه های وابسته به حکومت بحرین همواره ایران را به دست داشتن در حوادث داخلی آن کشورمتهم می کنند در حالی که محمد شریف بسیونی حقوق دان بین المللی و رییس کمیته حقیقت یاب بحرین، در گزارشی که به درخواست حکومت آل خلیفه تهیه شده است، دروغ بودن این اتهام  ها را ثابت کرد.

به جز چند کشور عربی ، سایرکشورهای جهان و سازمانهای بین المللی همچنان از نام تاریخی و کهن خلیج فارس به صورت رسمی استفاده می‌کنند. سازمان ملل و سازمانهای بین المللی و تخصصی هم، نام خلیج فارس را همچنان نام اصلی و معتبر دانسته و تغییر نام خلیج فارس را نپذیرفته‌اند.

در فهرست سازمان‌های بین المللی و فهرست سازمان‌های چنددولتی سازمان ملل متحد، تاکنون درنوبت های مختلف ، نام رسمی و تغییر ناپذیر آبراه جنوبی ایران، خلیج فارس اعلام شده ‌است.

سازمان ملل متحد در بیانیه‌ها، اصلاحیه‌ها و مصوبه‌های گوناگون و با انتشار نقشه‌های رسمی، نه تنها بر رسمی بودن نام خلیج فارس تاکید کرده، بلکه از هیات‌های بین‌المللی نیز خواسته است که در مکاتبات رسمی به ویژه در اسناد سازمان ملل از نام کامل «خلیج فارس» استفاده کنند.

پربیننده ترین خبرها