سند حمایت عربستان ازتروریستها در سوریه + فیلم

شنبه 7 آذر 1394 - 12:39

نیروهای ارتش سوریه با آزاد سازی مناطق جدیدی در حومه لاذقیه شمالی از اشغال تروریست ها، شواهد و اسناد مختلفی را یافتند که بار دیگر حمایت عربستان سعودی از تروریست ها را بر ملا کرد.

خبرنگار شبکه العالم روز شنبه از حومه لاذقیه گزارش داد، نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانان آن با کنترل مناطقی در کتفی الغدر و المرکشلیه و محور جب الاحمر از جمله جبل النوبه و تل الرحملیه و تل الخضر، مقادیری سلاح و لباس های نظامی فرستاده شده از سوی عربستان سعودی را در مواضع تروریست ها کشف کردند.

نیروهای ارتش سوریه و مقاومت همچنین در حومه جنوبی حلب به سمت منطقه الحویز و القراصی پیشروی کردند.

ارتش سوریه و هم پیمانانش پیشتر نیز بعد از درگیری با گروه های مسلح تروریست در حومه شمالی لاذقیه، مناطقی را از اشغال این گروه ها آزاد کرده بودند.

دراین درگیری ها شمار زیادی از تروریست ها کشته و عده ای نیز مجروح شدند و شماری از آنان هم از محل درگیری فرار کردند.

یک نظامی سوری به خبرنگار العالم گفت: "روزهای آینده ثابت می کند که ارتش سوریه قادر به سرکوب تروریست ها و پاکسازی خاک سوریه از لوث وجود آنان است".

*** عربستان به عناصر مسلح سلاح و مهمات می دهد

پرچم سوریه در مناطق آزاد شده برافراشته شده و نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانان آنان هنگام گشت زنی شعارهای پیروزی سر می دهند.

این درحالی است که نیروهای ارتش سوریه پس از فرار گروه های تروریستی در نتیجه حملات ارتش و هم پیمانان آن، به سلاح ها و لباس های نظامی از عناصر مسلح دست یافتند که از سوی عربستان دراختیار آنان قرار داده شده است.

*** بیرون راندن عناصر مسلح از حومه لاذقیه

آزادسازی مناطق در كتفی الغدر، المركشلية و محور جب الاحمر و مناطق واقع در امتداد جبهه حومه شمالی لاذقیه از سوی نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانان آن ها و نیروهای دفاع ملی ، گام مهمی برای فراهم شدن زمینه برافراشته شدن پرچم سوریه در همه مناطق پاکسازی شده از وجود تروریست ها به شمار می رود.

خبرنگار العالم درادامه گزارش خود افزود، موفقیت های ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی و هم پیمانان آن در حومه شمالی لاذقیه ادامه دارد و ذخایر و مهمات به جای مانده از گروه های مسلح تروریستی در این مناطقی، نشان دهنده سرعت هجوم و فرار سراسیمه تروریست ها در برابر حملات ارتش سوریه و هم پیمانانش است.

یاد آور می شود که درتیر ماه سال جاری نیز پایگاه ویکی لیکس، با انتشار سندی از حمایت عربستان سعودی ازگروه های مسلح و تروریستی در سوریه خبر داد. بر اساس این سند، عربستان سعودی سال 2012 در خصوص سوریه بر این نظر بود که 30 هزارعنصر مسلح می توانند پیش از موضعگیری روسیه، جنگ را در سوریه یکسره کنند. مطابق این سند، ریاض، ترکیه و قطر، تیم هایی از نظامیان ارشد خود را برای حمایت از این عناصر مسلح تشکیل دادند، تا رابط با گروه موسوم به ارتش آزاد و تکمیل کننده اقدام نظامی باشد.

پربیننده ترین خبرها