افشای فساد مالی مقامات سعودی در جنگ با یمن

افشای فساد مالی مقامات سعودی در جنگ با یمن
دوشنبه 16 آذر 1394 - 14:12

"مجتهد" افشاگر اسرار خاندان آل سعود فاش كرد كه گسترش فساد مالی در جريان حملات عربستان به يمن، باعث فروپاشی روحيه سربازان و افسران رده پايين ارتش شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مجتهد در صفحه تویتر خود نوشت: گسترش فساد مالی مقامات سعودی و افسران بلند پایه عربستانی در جنگ یمن باعث فروپاشی روحیه نظامیان شده است؛ به گونه ای که سربازان و افسران رده پایین احساس می کنند که ارزشی ندارند و تنها ابزاری برای سرقت و بهره بردن (مسؤولان و افسران) ارشد و رده بالا هستند.
وی افزود: علاوه بر تجهیزات و وسایل حمل و نقل و ارتباطات، حتی بودجه معیشتی نیز در دست افسران ارشد و بلندپایه است به گونه ای که افسران رده پایین و سربازان باید برای تامین مواد غذایی خود راههای دیگری را جستجو کنند.
مجتهد تصریح کرد: مراجع ذیربط نیز به مشکلات اجتماعی و مالی سربازان و افسران رده پایین توجهی ندارند و این امر باعث شده است که بسیاری از این افسران و سربازان خواسته های خود را از طریق شبکه های ارتباط اجتماعی مطرح کنند.
مجتهد درباره ادعاها درخصوص رسیدگی به اوضاع خانواده نظامیان کشته شده سعودی در جنگ نیز گفت: برخلاف این ادعا، پرداخت حقوق ماهیانه (کشته شدگان) به خانواده آنها متوقف شده و برخی از این خانواده ها پس از پیگیری های اداری طولانی، موفق می شوند تنها بخشی از این حقوق را دریافت کنند.

پربیننده ترین خبرها